Зустріч друзів та партнерів

No Comments

З нагоди Міжнародного дня музеїв до нас завітали почесні гості — представники української асоціації високотехнологічних підприємства та організацій “КОСМОС”,  на чолі з директором Вадимом Васильєвим. З 2020 року Національний музей космонавтики ім. С.П.Корольова є асоційованим членом цього об’єднання. Зустріч була присвячена обговоренню планів майбутньої співпраці, зокрема організації наукового форуму серед представників космічної спільноти України, проблемам комплектування фондів, а також освітнім програмам музею. Під час зустрічі представники АТ “Елміз”, ВО “Київприлад”, ПрАО “Київський радіозавод” та ряду інших підприємств  і організації ознайомилися з експозиціями музею, поділилися унікальною інформацією, передали у музей цінні подарунки. Зустріч колег та однодумців відбулась у надзвичайно дружній атмосфері та поклала початок майбутній плідній співпраці. Особливо цінними для колективу музею стали подарунки — майбутні експонати та унікальна інформація, отримана з перших вуст від фахівців, які безпосередньо здійснюють свою професійну діяльність на підприємствах космічної галузі України.

Конструктори  ПрАО “Київський радіозавод” Диркач Сергій Валентинович та Сторожук Микола Калістратович передали у музей надзвичайно цінні предмети. Зокрема технологічний зразок  антени системи “Курс-Актив”, призначеної для наближення та стикування космічних кораблів з орбітальними станціями. З середини 1980-х рр система “Курс” прийшла на зміну системі “Ігла” та досі використовується у роботі Міжнародної  космічної станції. Система «Курс» складається з апаратури «активного» корабля, який здійснює всі необхідні маневри, і апаратури «пасивного» корабля (орбітальної станції). Апаратура активного корабля іменувалася «Курс-А», а орбітальної станції «Курс-П».

Не менш цінним подарунком для музею стали пульт набору і кодування інформації з  переносною флеш-пам’яттю, так званий прообраз пейджера та сучасної флешки, пристрій, який забезпечував зв’язок зі штучними супутниками Землі.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *