Виставковий проєкт “Благословенна Україна”

No Comments

28 червня, до Дня Конституції України в приміщенні Національного музею космонавтики імені С.П. Корольова відкриється виставковий проєкт “Благословенна Україна”, початок о 15-00.
Експозиція триватиме з 28 червня по 28 липня, 2023 року.

Сьогодні, в умовах війни в Україні, коли кожну сторінку нашої історії та культури окупант намагається викривити або знищити, одним з інструментів нашої стійкості та незламності є українська культура. Вона вирізняє нас серед інших і водночас – об’єднує спільною історією, цінностями і певними традиціями з усім цивілізованим світом. Мабуть, ніколи ще таким актуальним не був запит суспільства на вивчення своєї історії, мови, традицій, пізнання свого генетичного коду, як під час сьогоднішньої війни з росією. “Культурний фронт” це – наша “зброя”, це – наші “набої”, які працюють на майбутню перемогу.
Експозиція проєкту поєднує декілька жанрів: фотографію, ляльки-мотанки, вироби з бісеру, традиційні жіночі прикраси та вінки з різних етнографічних регіонів країни, нагадує про важливість роботи на культурному фронті, необхідність збереження історичної, духовної спадщини, традицій, мистецьких надбань, їх популяризації в світі.

Вона про наш внутрішній код, про зв’язок між поколіннями та глибокою історією, носіями якої ми є, як українці.

Мета проєкту – відродження, переосмислення і популяризація українських мистецьких традицій.

Об’єднавчим тлом експозиції стали колоритні світлини з трьох освітньо-культурних проєктів.

 Світлана Задоровська – мисткиня, фотохудожниця, яка входить до  Національної Спілки Фотохудожників України, співорганізаторка проекту «Батьківська Хата. Homestead.», фундаторка платформи «#Єднання», представляє світлини з проєктів:
• Освітній фотопроект «Батьківська Хата. Homestead.», який має на меті популяризувати у світі українську культуру та традиції, яскравий колорит українського села, особливості побуту, будови хат та ремесел наших прадідів. Авторка проекту Oленка Браво (США), діаспорянка, фундаторка платформи “Єднання”, співорганізатори: Світлана Задоровська (Україна) та Наталія Стурджил (США).
• Фотопроект “Від Лялі до Кралі”, присвячений виготовленню традиційних, стилізованих дівочих і весільних вінків за тими технологіями, які використовували наші прабабусі 100 років тому, авторка фотопроєкту Світлана Задоровська.
• Фотопроект “Незламна”- серія концептуальних робіт про Україну нескорену і незламну. Проєкт про нас, українців, які ціною власних життів відстоюють своє право на існування. Авторка фотопроєкту Світлана Задоровська.

В експозиції представлені також вироби народно-прикладного мистецтва :

• Авторські ляльки-мотанки та вироби з бісероплетіння від Майстра народної творчості, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України, фундаторки платформи “Єднання”, членкині Об’єднання Українців Франції (ОУФ 1949) Олени Сухоцької.

Організатори:

Арт-об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012»
Національний музей космонавтики імені С.П.Корольова
*за сприяння Національної спілки фотохудожників України
Куратор експозиції – Валерій Лещинський,
Creative/Art Director Kyivphotos-Hall 2012
Координаторки експозиції – Ірина Вишневецька і Лідія Кулік
Національний музей космонавтики імені С.П. Королева

Запрошуємо!

 Допоки ми боремось за наше існування у будь-якій ситуації за всіляких умов та на різних фронтах – Ми Непереможні. Слава Україні!

Інформаційні партнери проекту:
Національна спілка фотохудожників України
Київська організація НСФХУ
ГО “Всесвітній день вишиванки”
       Освітній проєкт “Батьківська Хата.Homestead”
Український Центр Фотомистецтва
Київська Школа Фотографії
Креативна рекламна агенція «КращЄ»
Журнал «Культурний тренд”
Медіа підтримка – ФотоАфіша

Фотовиставка буде експонуватись з 28 червня до 28 липня 2023 року
У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ КОСМОНАВТИКИ імені С. П. КОРОЛЬОВА
Україна, Житомир вулиця Дмитрівська, 2
Вхід за квитками музею.
Інформація: post@cosmosmuseum.info
телефон для довідок – +38 0412 472627
© All rights reserved, 2023

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *