ЖИТОМИРЯНИН ЕЛЬЯСБЕРГ: НОВІ ЗНАХІДКИ

No Comments

В рамках проекту «Актуальна історія» відбувся науково-просвітницький семінар «Житомирянин  Ельясберг: нові архівні знахідки», присвячений особистості Павла Юхимовича  Ельясберга (1914-1988)  –  видатного вченого-балістика, професора, доктора наук, соратника С.П. Корольова, автора розрахунків траєкторій польотів перших штучних супутників та космічних кораблів.

Павло Ельясберг народився і провів дитинство в Житомирі. Але про цей період його життя (як і про родину Ельясбергів загалом) дотепер було дуже мало відомо.

Завдяки дослідницькій роботі молодшого наукового співробітника Сергія Бовкуна, його пошукам  у Державному архіві Житомирської області (ДАЖО)   та співпраці з краєзнавцями Борисом Дубманом та Богданом Ващенком вдалося встановити місця проживання в Житомирі родини Ельясбергів  на початку ХХ століття (вулиці Іларіонівська та Петербурзька);   з’ясувати  деталі про місце роботи  голови сімейства, банківського службовця Юхима Борисовича  Ельясберга;   уточнити  імена та короткі біографії братів П. Ю. Ельясберга (Бориса, Єремія, Олександра, Симеона, Максима);  віднайти в ДАЖО  архівні документи щодо народження  в Житомирі Павла, Симеона і Максима Ельясбергів.

Результат своїх пошуків Сергій Бовкун представив на розсуд колег. Відбулося плідне обговорення    доповіді та отриманих нових історичних даних про родину Ельясбергів. Подальші пошуки у цьому напрямку триватимуть далі  – щоби повніше й детальніше вивчити житомирський період життя визначного вченого.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *