ПАВЛО ПОПОВИЧ: 60 РОКІВ «СПІВОЧОМУ» ПОЛЬОТУ

No Comments

 Нещодавно виповнилося 60 років з часу космічного польоту першого українця – Павла Романовича Поповича (1930-2009).  У серпні 1962 року Андріян Ніколаєв та Павло Попович на космічних кораблях «Восток-3» та «Восток-4» здійснили перший у історії груповий політ.

Павло Попович походив з українського містечка Узина на Київщині.  Свій рідний край він уславив у польоті – і  став першою людиною, яка заспівала на космічній орбіті. Це була пісня  «Дивлюсь я на  небо…» авторства українського поета-романтика ХІХ століття Михайла Петренка.  

З нагоди 60-річчя першого космічного польоту українця у Національному музеї космонавтики ім. С. П. Корольова відбувся ряд заходів.  Співробітники музею підготували тематичну виставку, присвячену Павлу Поповичу: оригінали книг реєстрації рекордів польоту, особисті речі космонавта, його рідкісні фотографії, автографи, а також написані ним книги.

Головний зберігач фондів Наталія Щербакова розповіла про експонати виставки та їх історію.

Молодший науковий співробітник Сергій Бовкун представив увазі гостей заходу створений ним міні-фільм «Павло Попович: син Дніпра у космічній височіні», в якому на основі архівних  кінокадрів та фотографій розповідається про  зв’язок Павла Поповича з Україною, а також про два його приїзди до Житомира  (у 1991 та 2007 роках).

Свою приналежність до українського народу, любов і пошану до рідної землі Павло Романович Попович ніколи не приховував  —  і завжди підкреслював.    Космонавт  часто приїздив на Батьківщину, переживав за її долю, був почесним  гостем  різних українських національних конгресів і форумів, очолював товариство українців «Славутич».  А до  вітчизняної  історії  увійшов   як перший українець, який з  проникливою і щемливою  піснею підкорив космічні  далі.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *