Сумна новина

No Comments

Колектив Національного музею космонавтики ім. С.П.Корольова сумує з приводу смерті ветерана ракетно-космічної галузі, Головного конструктора Науково-дослідного інституту Електро-механічних приладів, Миколи Валеріановича Тумаркіна.

У 1960 році Микола Валеріанович увійшов до складу групи конструкторів, які створили записуючий пристрій «Звезда» для космічного корабля «Восток». Саме цей пристрій  зберіг для нащадків голос Ю.О. Гагаріна під час першого космічного польоту, його знамените «Поехали!»

Впродовж 59 років 12 квітня Микола Валеріанович з колегами святкували дуже важливий для них день – День космонавтики. За два тижні до 60-річного ювілею польоту Ю.О. Гагаріна перестало битися серце людини безмежно відданої своїй професії, талановитого конструктора та великого друга музею.

Завдяки Миколі Валеріановичу фонди музею поповнились надзвичайно цінними експонатами – записуючими пристроями, що розроблялись для польоту людини на Місяць, космічних кораблів «Восток», «Восход», «Союз», орбітальних станцій «Салют», «Мир» та космічного корабля «Буран».

Микола Валеріанович був надзвичайно інтелігентною та скромною людиною, майже все життя пропрацювавши в режимі секретності.

Світла пам’ять залишиться у наших серцях.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *