ПЕРШИЙ КОСМОНАВТ І УКРАЇНА

No Comments

В Національному музеї космонавтки імені С.П. Корольова, в рамках проекту «Актуальна історія», відбувся семінар «Перший космонавт і Україна»   – з нагоди 55-ї річниці з дня трагічної загибелі у 1968 році Юрія Гагаріна.

У  своєму виступі молодший науковий співробітник Сергій Бовкун розповів про перебування Юрія Гагаріна на Київщині (1966 рік) та у Львові (1967 рік), про збереження пам’яті про першого космонавта у селі Смолдиреві на Житомирщині, де йому ще у 1990 році встановлено пам’ятник. Учасники семінару переглянули  унікальні архівні матеріали та сюжети кінохроніки, про перебування Юрія Гагаріна у  Львові та селі Ксаверівка на Київщині,  віднайдені Сергієм Бовкуном.

Провідний науковий співробітник Наталія Закревська доповнила виступ колеги даними про приїзди Юрія Гагаріна до Криму в дитячий табір   «Артек» на початку 1960-х років.

Юрій Гагарін завжди приязно ставився до України – краю, де народився і виріс С.П. Корольов.  Перший космонавт, за свідченнями його близьких, також пишався тим, що народився в один день з Тарасом Шевченком – 9 березня (з різницею у 120 років).  

Пам’ять про Гагаріна  й нині живе у світі. Впродовж 2012-2021 років у різних країнах світу (в Європі, Азії та Америці) встановлено 12 пам’ятників першому  космонавту планети.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *