МАТІР КОРОЛЬОВА: ЖИВИЙ ГОЛОС І ОБРАЗ

No Comments

В  рамках проекту «Актуальна історія», до 135-річчя Марії Миколаївни Баланіної (1888-1980), у нашому музеї відбувся семінар на тему «Матір Корольова: живий голос і образ».

Молодший науковий співробітник Сергій Бовкун розповів про аудіо-візуальну спадщину, яка зберегла пам’ять  про М. Баланіну – уривки з документальних фільмів та  кіносюжети 1970-х років. Особливий інтерес становлять аудіо-записи спогадів Марії Миколаївни,  зроблені в 1970 та 1974 роках – де вона ділиться спогадами  про дитячі роки свого сина Сергія Корольова, а також про його арешт та ув’язнення в період 1930-х років.

 Для Меморіального будинку-музею С.П. Корольова найбільш цінними є сюжети кінохроніки 1970 та 1971 років –  тематикою яких  є візити М.М. Баланіної до Житомира  та її участь в урочистостях з нагоди відкриття будинку-музею і пам’ятника Сергію Корольову.  Ці кіносюжети Сергій Бовкун відшукав у Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві України. В рамках семінару  унікальні кіносюжети та аудіозаписи було продемонстровано на екрані, після чого відбулося  їх фахове обговорення за участю співробітників музею.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *