Борис Євгенович Патон

Видатний український вчений і багаторічний президент Національної академії наук України Борис Євгенович Патон помер у віці 101 року.

Борис Євгенович Патон закінчив КПІ ім. Ігоря Сікорського за фахом інженер-електрик, в 1953-му очолив Інститут електрозварювання імені Євгена Патона (названий на честь його батька). З 1962-го став президентом Національної академії наук України (спочатку — Академії наук Української РСР). Був найстаршим за віком і за терміном перебування на посаді президентом державної Академії наук у світі.
Він опублікував понад 1000 праць, зокрема 20 монографій і понад 400 винаходів. Борис Патон був першим в історії Героєм України і найстаршим українським академіком, а також членом академій наук низки країн світу.
Починаючи з перших кроків створення Музею космонавтики ім. С.П.Корольова в Житомирі, Борис Євгенович активно сприяв поповненню фондів унікальними документами, фотографіями, виданнями та моделями космічної техніки, підтримував наукові дослідження співробітників музею, забезпечував високий рівень наукового супроводу побудови експозиції, був відданим другом музею, виступав за здобуття музеєм національного статусу. Останній лист від Бориса Євгеновича Патона колектив музею отримав на честь 50-річного ювілею.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *