Виживання космонавтів у лісисто-болотистій місцевості

Тренування в умовах зимового лісу триває дві доби. Раніше подібні заходи проводилися у доволі суворих кліматичних умовах, де стовпчик термометра опускається нижче -40°С. Нині необхідності в цьому немає. Незважаючи на те, що зараз зимові тренування проводяться у Підмосков’ї поруч із Зоряним містечком, вони добре моделюють умови реальної нештатної посадки. За дві доби космонавти повинні: переодягнутися у теплозахисні костюми всередині спускного апарату, знайти місце під табір, демаскувати місцевість, побудувати кілька типів укриттів – односхилий і двосхилий курінь або вігвам, переночувати в них, зібрати дуже багато дров, щоб обігріти себе протягом усього цього часу. Крім того, відпрацьовується надання медичної допомоги постраждалому від переохолодження або від травми. А закінчується все пішим переходом по лісу, при цьому передбачається, що один з членів екіпажу не може пересуватися самостійно – інші двоє повинні його нести.
Тренування – завершальна частина курсу щодо дій в екстремальних умовах, в ході якого космонавти вивчають різні медичні аспекти, психологію, тактику виживання, зокрема, як можна розпалити багаття під проливним дощем, не заблукати в лісі, зігрітися на морозі, а також знайомляться зі складом аварійного запасу.
Важливим завданням тренувань, за словами інструкторів і самих космонавтів, є не лише отримання реальних навичок виживання з мінімальним набором інструментів, а й психологічна підготовка – здобуття впевненості в собі!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *