Марсіанський проект

No Comments

У Національному музеї космонавтики ім С.П. Корольова відбувся вебінар: “Мирний космос С.П. Корольова: марсіанський проект”.

Академік Сергій Павлович Корольов відомий на весь світ своїми досягненнями в галузі ракетобудування та освоєння космічного простору. Мрія здійснити політ на Місяць інші планети Сонячної системи супроводжувала його все життя та була основою всіх його творчих здобутків.   

Під керівництвом Сергія Павловича було розроблено багато наукових проектів, невідомих широкому загалу через секретність, притаманну космічній галузі в Радянському Союзі. Одніією з таких робіт був проект пілотованого польоту на Марс. Він активно розроблявся в 1960-1964 роках минулого століття. Проект передбачав розробку на орбіті важкого космічного корабля ТМК (абревіатура російською: тяжелый марсианский корабль) з екипажем на борту, його політ та висадку на Марс. Після перебування на поверхні Червоної планети, космонавти успішно повертались на Землю. Для виведення ТМК на орбіту була спроектована ракета-носій Н-1. Марсіанський проект  було закрито в 1964 році, після появи Постанови Кабінету Міністрів СРСР про пріоритерність дослідження Місяця та використання у Місячній програмі ракети Н-1.

В проекті також були запропоновані технічні рішення, які залишаються актуальними і сьогодні, а вирішення багатьох задач буде справою майбутнього.

Проект став ще одним підтвердженням геніальності нашого відомого земляка.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *