Всесвітній тиждень космосу 2019, візит астронавтки NASA

З нагоди святкування Всесвітнього тижня космосу Посольство США в Україні організувало візит астронавтки NASA Гайдемарі Стефанишин Пайпер. Гайдемарі – перша жінка-астронавт, яка розгорнула український прапор у космосі. Українка, американка та німкеня. Саме таку національність визначає для себе Гайді. Її батько – українець, родом із Львівщини.

Гайдемарі Стефанишин-Пайпер здійснила 2 космічних польоти: на шаттлі «Атлантіс» у 2006 році (місія STS-115) та на шаттлі «Індевор» у 2008 році (місія STS-126). Здійснила 5 виходів у відкритий космос загальною тривалістю 33 год 42 хв.

Цьогоріч пані Гайдемарі відвідала 4 міста України: Львів, Харків, Київ та Житомир. 12 жовтня відбулась зустріч з Гайдемарі Стефанишин Пайпер в Музеї космонавтики ім. С. П. Корольова. Більше 300 відвідувачів прийшли на зустріч з досвідченою астронавткою. Вона розповідала про свій шлях до космосу, підготовку та польоти, показувала відео та відповідала на різноманітні запитання. На згадку про візит до музею пані Гайді отримала пам’ятні подарунки, а відвідувачі та співробітники музею – фото з автографами, наклейки з емблемами місій, деякі корисні поради та безліч приємних вражень.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *