Пам’ятники Юрію Гагаріну на Житомирщині

No Comments

Березень назавжди для нас пов’язаний з ім’ям  людини, якій судилося здійснити одвічну мрію людства про політ у космос – Юрія Олексійовича Гагаріна. Народився майбутній космонавт 9 березня 1934 р., а 27 березня 1968 р. він здійснив  свій останній політ у вічність.

Ця світла людина і сьогодні, через багато років після героїчного подвигу, залишається взірцем і натхненням для багатьох людей в світі, і в нашій країні зокрема. Пам’ять про Юрія Гагаріна збережена у назвах вулиць та парків, донині в Україні існує 49 пам’ятників першому космонавту планети. Мабуть, мало хто знає, що і в  Житомирі є пам’ятник Юрію Гагаріну і   знаходиться він у дворі Житомирського обласного центру зайнятості. З’явився він тут у 2006 році за ініціативи Ігоря Григоровича Іщенка, який очолювал центр в той час.  Він знайшов  пам’ятник покинутим без догляду на задвірках однієї з установ і вирішив врятувати,  дати повноцінне, відкрите для громадськості життя. Досвідчені фахівці одразу провели символічні паралелі: Житомирська служба зайнятості є першопрохідцем у державі з втілення пілотних проектів і нових технологій обслуговування, а  Гагарін – першопроходець Космосу. Відтоді щорічно у Всесвітній день авіації і космонавтики на території Житомирського обласного центру зайнятості стає багатолюдно: сюди приходять, щоб вшанувати пам’ять першого підкорювача космічних трас. Коли громадськість дізналася про цей, єдиний у Житомирі, пам’ятник першому космонавту, виникло бажання знайти для нього більш відкрите, людне і вільне для доступу місце. «Про це не може бути й мови, він – наш!», – таким була відповідь працівників закладу. Пам’ятник дбайливо доглядають, навесні і влітку він потопає у зелені і квітах. Це свідчення того, справжні герої і непересічні особистості залишаються в серцях людей назавжди. Це хвала тим,  хто  знаходить, відновлює і зберігає  історичну пам’ять, а не руйнує її.

Відомо,  що на Житомирщині є ще один пам’ятник Юрію Гагаріну. Знаходиться він у селі Смолдирів  Баранівського району. Спочатку, у 1990 році, його встановили біля сільського клубу, але через три роки, до Дня Перемоги,  перенесли до адмінбудинку колгоспу ім. Ю.О. Гагаріна і встановили  на місці знесеного пам’ятника Леніну. Змінилися часи, змінилося життя,  вже немає колгоспу, а мешканці Смолдиріва  й досі бережуть пам’ять про першого космонавта. Сподіваємося, що так буде завжди.

19_памятник_Смолдырив
18_памятник_Смолдырив
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *