Рукавичка аварійно-рятувального скафандру «Сокіл»

Рукавичка для правої руки входить до складу аварійно-рятувального скафандру «Сокіл», який розроблявся на початку 70-х років на заводі №918 (нині – АТ НВП «Звєзда»), с. Томіліно, Московська область СРСР для додаткового захисту та страхування космонавтів на борту космічного корабля «Союз» під час старту та приземлення, а також стикування та розстикування.

Поштовхом для створення спеціального захисного скафандру стала катастрофа у червні 1971р., внаслідок якої по причині розгерметизації спускного апарату корабля “Союз-11” на ділянці спуску загинули три космонавта: Г. Т. Добровольський, В. М. Волков та В. І. Пацаєв.

Рукавички призначені для захисту кистей рук від дії низького тиску, охолодження та перегріву. Надзвичайно гострою проблема теплозахисту рук стає під час розгерметизації кабіни та її охолодження. Виготовлення рукавички, що забезпечує необхідну рухливість пальців становить досить серйозне завдання для конструктора.

Передана генерал- полковником Іваном Івановичем Олейником – колишнім начальником космодрому «Плесецьк» 22 жовтня 2014р під час презентації авторської книги. Зі слів І.І. Олійника рукавичка належала льотчику-космонавту СРСР Глазкову Юрію Миколайовичу, який здійснив космічний політ на КК «Союз -24» у 1977р. Проте, ініціали «ЛМИ», позначені на рукавичці,свідчать про те, що, можливо, вона належала дублеру Глазкова – Лисуну Михайлу Івановичу.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *