60 років тому, 4 жовтня 1957 року, таємничі сигнали несподівано увірвалися в наземний радіоефір і змусили людство завмерти у хвилюванні та подиві. А вже за добу світові ЗМІ захоплено розповідали про запуск першого штучного супутника Землі. Біля витоків події воістину космічного масштабу стояв видатний вчений і конструктор, наш земляк Сергій Павлович Корольов, справедливо передбачаючи, що «у свідомості людей супутник назавжди залишиться символом початку космічної ери людства».
На вшанування пам’ятної дати Генеральна Асамблея ООН у 2000 році проголосила щорічне проведення з 4 по 10 жовтня Всесвітнього тижня космосу, щоб на міжнародному рівні здійснювати заходи, спрямовані на популяризацію досягнень космічної науки і техніки та знань про космос.
Офіційним Національним координатором проведення Всесвітнього тижня космосу в Україні вже другий рік поспіль є Музеї космонавтики ім. С.П.Корольова. 4 жовтня в приміщенні експозиції «Космос» відбулися урочистості з нагоди ювілейної дати в історії космонавтики та відкриття Всесвітнього тижня космосу в Україні. В урочистому зібранні взяли участь представники органів місцевого самоврядування та громадськості, викладачі вищих учбових закладів, учні житомирської ЗОШ №8 та київської ЗОШ № 169, вихованці київського дитячого клубу «Веселка». З привітальним словом до присутніх звернувся почесний гість музею – комерційний аташе Посольства Литовської республіки в Україні пан Рімантас Шєгжда.
На адресу музею привітання із святом надіслав директор Головної астрономічної обсерваторії України академік Я.С.Яцків, назвавши запуск першого ШСЗ великим кроком людства до нових висот цивілізаційного прогресу та розвитку науки і висловивши щиру вдячність усім, хто зберігає пам’ять про космічний поступ людства та веде просвітницьку діяльність в ім’я майбутнього.
Провідний науковий співробітник музею, керівник міжнародного сектору Асоціації музеїв космонавтики України Четвертак В. В.оголосила Всесвітній тиждень космосу в Україні відкритим та ознайомила присутніх із заходами, які у рамках цієї події міжнародного значення пройдуть в Україні та безпосередньо у музеї. А їх початком стала вікторина для наймолодших учасників свята з «космічними» призами для переможців.
Традиційно 4 жовтня у музеї – День відкритих дверей. Тож мешканці Житомира та гості міста мали можливість безкоштовно відвідати обидва відділи музею.