Традиції українського меценацтва на Житомирщині

No Comments

100 років тому на Житомирщині, в селі Студениця,  народився засновник і перший директор Кмитівського музею образотворчого мистецтва Йосип Буханчук. Колишній військовий продовжив прекрасну традицію легендарних українських меценатів гетьмана Івана Мазепи, Андрія Шептицького родин Терещенків, Ханенків, Бродських. Сьогодні в музеї зберігаються твори визначних українських художників  Тетяни Яблонської, Миколи Глущенка, Олексія Шовкуненка, Івана-Валентина Задорожного, Віктора Зарецького

                На жаль сьогодні, такі чесноти як меценатство і благодійництва відходять у минуле. Йосип Буханчук володів унікальним даром самовідданої любові до мистецтва, до своєї великої і малої батьківщини. Він багато років плекав свою мрію, віддав їй життя, серце і душу.

                Засновник музею… Два простих слова. А за ними роки й роки, натхнення, копітка щоденна праця, прагнення вчити і вчитись.

                Нині унікальний музей носить ім’я Йосипа Буханчука. У пошуках і боріннях музей пройшов складний і тернистий шлях і зараз шляхетно несе високу місію збереження справжнього мистецтва, яке не залежить від моди, часу і соціальних устроїв, тому, що належить вічності і Всесвіту.

                Вітаємо колег із ювілеєм засновника музею, нашого славного земляка Йосипа Буханчува і хай  провідною зіркоюна їх шляху буде його благородна відвага!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *