До 114 річниці з дня народження С.П. Корольова

Традиційно в перші дні січня, в дні вшанування пам’яті Сергія Павловича Корольова, в музеї організується виставка предметів з нових надходжень. У 2020 році фонди музею поповнилися на 1100 одиниць зберігання, 1063 з яких зараховані до державного Музейного фонду.

 Протягом року до музею надходили предмети присвячені С.П. Корольову, пов’язані з історією космонавтики, з космічною символікою. Найбільшу частину надходжень склали марки, марочні блоки, на яких зафіксовані події освоєння космічного простору. На цьогорічній виставці представлені сувенірні медалі з зображенням Сергія Павловича Корольова та медалі, присвячені його навчанню в Київському політехнічному інституті, а також Меморіальному будинку-музею академіка Корольова в Житомирі. Медалі передані колекціонером з Житомира В. Гаврилюком. Мініатюру на пластику «Видатний українець С.П. Корольов» передано художником В.Кобилянським.

Минулий рік був ювілейним для музею, виповнилось 50 років з часу його заснування. Протягом року наукові співробітники музею брали участь у конференціях, наукових читаннях. Їх наукові розвідки, які присвячені історії музею, його працівникам,  опубліковані в збірках конференцій, наукових журналах, що представлені на виставці.

Багато років музей співпрацює з науково-дослідним інститутом електромеханічних приладів. Під час святкування ювілею гостями музею  були конструктор космічних записуючих приладів М.В. Тумаркін та науковий співробітник інституту О.П. Провозін. Вони передали музею магнітофони «Бета» та «Лилипут-Р», «Звезда» (копія), технічну документацію до них. Начальник центру космічних досліджень та зв’язку (М. Золочів, Львівська обл.) В.В. Ожінський передав до музею цікавий прилад – модулятор службових повідомлень, який  використовувався за програмою «Союз»-«Аполлон». На фотоапараті «Салют» проводилися зйомки з борту пілотованих кораблів  «Восток», «Восход», «Союз». Виготовлялися такі фотоапарати в Києві на заводі «Арсенал» в 60-80 рр. ХХ ст. Музею фотоапарат переданий представником Державного Космічного Агентства України Е.І. Кузнєцовим. Усе це представлено на виставці.

Кожного року фонди музею поповнюються предметами, які поступово посідають свої місця в музейних експозиціях, на виставках в музеї та поза його межами.