Пам’яті Святослава Ріхтера

Геніальні творці, незважаючи на місце їх народження, належать цілому світу. Серед таких визначних особистостей і Святослав Ріхтер — піаніст-віртуоз, музичний геній ХХ сторіччя, якого за життя називали найвизначнішим музикантом у світі, житомирянин за народженням.
Святослав Ріхтер володів надзвичайним магнетичним впливом на слухача, глибиною інтерпретації творів світової музичної класики. Його життєвий шлях — це шлях служіння її величності Музиці.
У 1997 році закінчився його земний шлях. І з того часу щорічно, вже більше 20 років у нашому музеї проходять літературно-музичні вечори, присвячені дню народження великого музиканта. Кращі виконавці міста приходять до музею, щоб вшанувати пам’ять генія. Режисером і ведучою цих хвилюючих зустрічей з прекрасним стала талановитий музикант, педагог і організатор, викладач музичного училища ім. В.Косенка Елеонора Дишнієва-Набедрик.
Цього року, вперше за 23 роки, вечір не відбудеться. Однак сучасні технології дозволяють і сьогодні почути музику у його виконанні, опинитись в полоні його генія, в якомусь іншому, більш досконалому, вимірі.
Камерний зал, напівтемрява і музика, музика, музика… Так, як любив Святослав Ріхтер.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *