Національний музей космонавтики вітає друзів і партнерів – Cité de l`espace – з 25-річним ювілеєм

No Comments

25 червня 2022 року Космічне містечко в м. Тулузі (Франція) Cité de l`espace відзначило свій 25-річний ювілей.

Cité de l`espace     було відкрито у вересні 1997 року  за ініціативою мерії Тулузи. Містечко займає площину біля 5 га. Тут, саме в Тулузі, розташована корпорація «Airbus» – флагман  космічної індустрії Франції. Тут збираються космічні ракети, супутники та літаки.

Наближаючись до території космічного містечка, можна побачити повномасштабний макет ракети  «Аріан 5» заввишки 53 метри.

У зовнішній експозиції знаходяться орбітальна станція «Мир», космічний корабель «Союз», «Марсове містечко», космічний телескоп XVV-Newton (ESA), місячний модуль Apollo (США), біля якого ми зустрілись з французьким космонавтом Жан-Жаком Фавйо.

Жан-Жак Фавйо у 1996 році на американському шаттлі «Колумбія» (місія STS-78) у складі екіпажу з семи астронавтів здійснив космічний політ протягом семи діб.

Жан-Жак розповів про європейську програму підготовки польоту людини на Марс та відповів на питання юних прихильників космосу.

Жан-Жак подарував музею особисту емблему астронавта з космічної місії STS-78.

Особиста емблема астронавта з космічної місії STS-78.

У спеціальному великому приміщенні розташована едукаційна експозиція. У великій кількості залів розповідається про перші сторінки історії практичної космонавтики. Тут можна побачити макет Першого ШСЗ, перших ракет на рідинному паливі, серед яких «ГВРР-10», яку було розроблено під керівництвом С.П.Корольова.

Окремий стенд розповідає про пріорітетні досягнення космонавтики, у витоків яких стояв С.П.Корольов.

Вражає кількість інтерактивних засобів, динамічних моделей, аудіо-візуальних інсталяцій, якими можна скористатися на свій вибір.

Цікавими і корисними для музею були зустрічі Генерального директора Національного музею космонавтики Ірини Дячук з віце-мером м. Тулузи Жан-Клодом Дарделетом, директором музею Cité de l`espace Жаном-Батістом Дюбоа, представниками Європейського космічного агентства.

На святі були присутні керівники українських асоціацій, науковці та діячі культури.

Висловлюємо щиру вдячність команді Cité de l`espace  за підтримку музею і сприяння його участі у престижній міжнародній акції.

Урочистим завершенням свята стало феєричне шоу – старту ракети «Аріан-5» з космодрому Куру у безмежний космос.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *