Україна – першому космонавту планети

No Comments

12 квітня, до Всесвітнього дня авіації та космонавтики, в експозиції Меморіального будинку-музею академіка С.П. Корольова відбулося відкриття виставки з фондів музею під назвою: «Україна – першому космонавту планети». На ній представлені предмети музейного зберігання, виготовлені в Україні як за часів незалежності, так і за радянської доби, і присвячені першому космонавту планети.
Україна має безпосереднє відношення до польоту Юрія Гагаріна. На харківському заводі «Комунар» була виготовлена система керування ракети-носія «Восток», яка доставила космонавта на навколоземну орбіту. На київському «Арсеналі» виготовили систему прицілювання ракети. З українського Криму, у Євпаторійському центрі дальнього космічного зв’язку підтримувався радіозв’язок з «Кедром» – такий позивний мав Гагарін. І навіть на стартовий майданчик космодрому космонавта №1 доставляв спеціально облаштований автобус, виготовлений на Львівському автозаводі.
Після свого тріумфального польоту Юрій Гагарін неодноразово бував в Україні: відпочивав у Криму, відвідав Чернігів та Київ. А ось у Житомирі космонавту бути не довелося. Проте, з нашим містом його поєднав видатний житомирянин Сергій Корольов, під керівництвом якого були створені і ракета-носій, і космічний корабель «Восток». І саме Корольов сказав своє вирішальне слово при відборі космонавта, якому випала честь першим із землян поглянути на планету з висоти космічного польоту.
Тож усіх, кого цікавить історія космонавтики та внесок України у розвиток космонавтики, запрошуємо відвідати наш музей.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *