НА СТАРИХ КІНОКАДРАХ – НАШ МУЗЕЙ

No Comments

В рамках проекту «Актуальна історія» в Національному музеї космонавтики ім. С.П. Корольова відбувся семінар «Житомирські документалісти – про музей».

Молодший науковий співробітник Сергій Бовкун виступив з доповіддю про історію Житомирського кіноклубу, який було засновано у 1964 році. Кіноклуб  активно діяв у 1960-х-1980-х роках  та об’єднував 1200 кінолюбителів у 75-ти самодіяльних кіностудіях Житомирської області.  На жаль, більшість творчого доробку кінематографістів Житомирщини з ряду об’єктивних, суб’єктивних та технічних причин нині втрачено.

Поміж поодиноких збережених фільмів є такі, в котрих їхні автори зверталися до постаті С.П. Корольова та пам’яті про нього у Житомирі. Зокрема – це стрічки  Леонтія Скібінського «Монолог мого міста» (1983 рік) та Юрія Птіцина «Твій ювілей, Житомир» (1984 рік).

Нещодавно було віднайдено документальний фільм «Сергій Павлович Корольов» (друга частина кіно-триптиху «Мої земляки») , знятий у 1971 році  на самодіяльній  студії «Полісся»   Юрієм Яковлєвим та Галиною Безкостою. У стрічці розповідається про Сергія Корольова та вшанування його пам’яті в Житомирі. В фільм представлено унікальні кадри відкриття меморіального будинку-музею  музею С.П. Корольова у 1970 році, перші екскурсії, відомих відвідувачів. Примітно, що у фільмі використано архівний запис голосу Сергія Корольова – де він говорить про важливість мирного освоєння космосу.

В рамках семінару  документальну стрічку було  продемонстровано на екрані для співробітників музею, а опісля відбулося обговорення фільму і можливості його використання в екскурсійній практиці. 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *