НОВІ ЕКСПОНАТИ – З ФРАНЦІЇ

No Comments

Наукова співробітниця Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова Наталія Жежера нещодавно повернулася із Франції, де займалася пошуком цікавих експонатів для поповнення колекції музею. Також вона відвідала у Парижі 73-й Міжнародний авіакосмічний конгрес.  Про свої враження та знахідки вона  розповіла колегам.

Одна з таких знахідок – раритетна листівка 1983 року, випущена у Франції  невеликим тиражем до 200-ліття першого польоту монгольф’єра (теплового аеростата з оболонкою, що наповнювався підігрітим повітрям). Перший пілотований політ такого аеростату (котрий сконструювали брати Жозеф і Етьєн Монгольф’є) відбувся  21 листопада 1783 року в Парижі. Аеростат пролетів 9 км за 25 хвилин. На честь  ювілею цієї події у Франції  було  випущено кольорову листівку зі спеціальним поштовим штемпелем – котра тепер поповнить фонди музею.

 Наталія Жежера також виступила з доповіддю про перші французькі аероплани початку ХХ століття,   детально зупинившись на постаті Луї Блеріо  — першого французького пілота, і першої людини, котра перелетіла протоку Ла-Манш на  аероплані. Іншою темою виступу була розповідь про 73-й Міжнародний авіакосмічний конгрес, котрий відбувся у вересні нинішнього року в Парижі. Співробітниця музею передала  до відділу фондів буклети, листівки та конверти на космічну тематику, привезені з Франції.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *