Починаючи з появи перших повітряних зміїв та закінчуючи польотами на реактивних літаках, людина завжди мріяла підкорити повітря та відчути себе вільною наче птах.
Першим “полетіти” спробував іспанець Армен Ферман у 852 році н.е. Вкривши своє тіло пір’ям стерв’ятників та прикріпивши два махових крила до своїх рук, він зістрибнув з вежі.
З 1930-го та ще 50 років поспіль парашутисти випробовували різні типи крил – дерев’яні, полотняні та навіть металеві. Недосконалі, незграбні крила ускладнювали відкриття парашута, що часто призводило до трагедії. 72 із 75 експериментаторів загинули під час випробовувань своїх конструкцій. Американська Асоціація Парашутного Спорту заборонила використання крил у скайдайвінгу. Лише після того як у 1980-х рр. німець Крістоф Арнс удосконалив костюм перетинчастими поверхнями, що зменшувало швидкість падіння та стабілізувало політ, заборона на крила була скасована. А у 1990-х рр. француз Патрік де Гайардон розвинув цю ідею, встановивши крила під кожною рукою та між ногами. Його костюм став основою для сучасних “костюмів-крил”, перші з яких з’явилися у 1998 р.
Сучасний “костюм-крило” має три двошарові крила, які надуваються зустрічним потоком повітря через повітрозабірники та під час польоту вперед створюють підйомну силу. А тиск повітря всередині робить крила жорсткими.
Політ людини у “костюмі-крилі” складний і вимагає від спортсмена фізичної підготовки та відповідних навичок. Щоб почати літати у ньому потрібно здійснити не менше 200 стрибків з парашутом. Під час польоту у “костюмі-крилі” людина рухається головою вперед та вниз і може досягти швидкості 200 км/год. Для приземлення використовують парашут.
Застосовуючи такі костюми, люди не лише стають подібними до птахів, але й встановлюють світові рекорди.
У 2006 р. двоє австралійців Глен Сінглмен та Хізер Свен стрибнули з висоти 6640 м з піку Меру в Індії, встановивши світовий рекорд стрибків з землі.
У 2011 р. японець Шін Іто встановив світовий рекорд швидкості у “костюмі-крилі”— 363 км/год.
У 2012 р. колумбійський скайдайвер Джонатан Флорез встановив відразу 4 світових рекорди: найдовша відстань (по горизонталі) подолана у “костюмі-крилі” (26257 м), найбільша абсолютна відстань (28196 м), найдовший час польоту (9 хв 6 с) та найвища висота польоту (11358 м).
Інженеру Ярно Смітсу вдалося створити безконтактні крила. У 2012 році він здійнявся у небо та пролетів 100 м, розмахуючи величезними крилами вагою близько 20 кг. Крила приводилися в дію лише помахом, а точніше — пристроєм, який повторював рухи руками та знаходився у невеликій коробочці за спиною винахідника.
Анжело Д’арріго – “людина-птах” з Італії, авіаспортсмен, новатор, пілот-дельтапланерист встановив багато світових рекордів, серед яких: переліт на мотодельтаплані через Сахару, переліт через Середземне море у вільному польоті, переліт через Сибір у вільному польоті (5300 км), переліт через Еверест у вільному польоті. Його шлях у небо почався з двох пташенят кондора, яких Анжело виходив та навчив літати. Саме він розробив дельтаплан, що імітує крило кондора, і літав з цими птахами, спостерігаючи, як вони зхоплюють потоки повітря на висоті. Так він став першим, хто піднявся на дельтаплані на висоту 9000 м.