«Корольовці» в гостях у «короленківців»

No Comments

27 липня, на виконання Постанови Верховної Ради України від 17 грудня 2021 року «По відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2022-2023 роках», в Житомирі відзначили два великі ювілеї – 170-річчя з дня народження видатного письменника-земляка Володимира Короленка (1853 р.) та 50 років з дня відкриття Музею у Житомирі, присвяченого його життю та творчості (1973 р.).

Музей Короленка є давнім добрим другом та партнером Національного музею космонавтики імені С.П. Корольова. Співпраця наших музеїв розпочалася фактично з періоду їх заснування у 1970-х роках. Примітно, що біля витоків перших експозицій обох закладів стояла Фіра Геннадіївна Лісневська — знана у Житомирі організаторка музейної справи.

Володимир Короленко, як і Сергій Корольов, народився в Житомирі. Більшу частину свого життя він прожив на території сучасної України (у Житомирі, Рівному та Полтаві). У своїй творчості Короленко часто звертався до української тематики, а в якості журналіста і публіциста не раз захищав місцевих жителів від утисків влади.

Сьогодні діяльність обох музеїв зближує робота зі збереження пам’яті про видатних земляків та участь у спільних проектах. У день подвійного ювілею «корольовці» долучилися до урочистих заходів, які проводили «короленківці» — взяли участь в покладанні квітів до пам’ятника письменнику, завітали у гості до Музею Короленка та виступили на круглому столі.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *