Девіз команди NASA: «У світі немає місця для булінгу»

No Comments

У День захисту прав дітей у Національному музеї космонавтики імені С. П. Корольова презентували ролик астронавта NASA Скотта Келлі для школярів ліцею №28 імені Гетьмана Івана Виговського м. Житомира. Переклала ролик учениця ліцею Валерія Шарова. Валерія та співробітниця музею Олена Галагуза розповіли, як здолати булінг, як поводитися у конфліктних ситуаціях та ін. Валерія Шарова написала блог про булінг, де також використала тези відомого актора та спортсмена Арнольда Шварценеггера:

“Всі люди абсолютно рівні у своїх правах”. Саме так звучить стаття Конституції України про права її громадян. Проте , на жаль, не кожен готовий це визнати. Стереотипи, упередження – це те, що заважає нашому суспільству приймати абсолютно всіх оточуючих такими, якими вони є. Зараз дедалі більше почали розглядати питання булінгу у світі.

Проблема нетолерантного ставлення до інших детально описують у своїх інтерв’ю відомі особистості. Зокрема, Скотт Келлі, ветеран-астронавт NASA і майбутній керівник Міжнародної космічної станції, виступає проти булінгу в рамках кампанії Federal Partners in Bullying Prevention. У планах його місії на борту космічної станції – наголосити на цій глобальній проблемі, яка заважає жити в гармонії, щасті та добрі.

Як протидіяти цькуванню та кепкуванню, розповів легенда бодібілдингу Арнольд Шварценеггер у своєму .  “По-перше, коли вас недооцінюють, це уже суперсила», – зауважив актор.  Це давало йому можливість щоразу доводити, що оточуючі помиляються. «По-друге, якщо вони кепкують над тобою, то це тільки тому, що думають про тебе». Незабаром Арнольд зрозумів, що невпевненість людей змушує їх обговорювати його, що не має жодного стосунку до Арнольда. «І по-третє, оскільки в моєму житті були скептики на кожному кроці, я зрозумів, що взагалі немає значення, що люди говорять про мене». Шварценеггер додав, що не міг впливати на таких людей, натомість працював над собою і вдосконалювався. Відповідно успіх поволі затьмарював негативне середовище.

Гадаю, нам варто взяти приклад з Арнольда Шварценеггера. Не всі люди, які стали жертвами булінгу, можуть стати успішними. Для багатьох це психологічна травма, яка постійно буде переслідувати. Дуже хотілося б, щоб на цю проблему закцентували більше уваги, аби нарешті позбутися якихось незрозумілих упереджень, кліше та зневаги, адже це втрачає, знищує і вбиває».

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *