Жiноче обличчя космосу

No Comments

Кажуть, що у космосу не жіноче обличчя. Дійсно, жінки у космічній галузі нечисленні. Проте без них неможливо собі уявити розвиток космонавтики. До Міжнародного жіночого дня ми підготували невеличку підбірку з фото представниць прекрасної половини людства, які причетні до непростої, але благородної справи підкорення космосу і свого часу були гостями Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова.

СОЛДАТОВА-4
СОЛДАТОВА-2_3
СОЛДАТОВА-2
СОЛДАТОВА-1

Лідія Миколаївна Солдатова
З 1956 року працювала в ОКБ-1 під керівництвом С.П. Корольова і брала безпосередню участь у розробці та створенні перших радянських штучних супутників Землі. 1987 року відвідала Житомир та взяла участь в урочистостях з нагоди 80-річчя від дня народження С.П. Корольова.

КИРДОДА_1
КИРДОДА_2
КИРДОДА_3

Ніна Семенівна Кирдода
Багато років працювала у ракетно-космічній галузі СРСР, брала участь у розробці ракет для підводних човнів. Згодом стала одним з ініціаторів створення Асоціації музеїв космонавтики (АМКОС) СРСР, а також музею космонавтики ім. С.П. Корольова у Житомирі. У своєму листі від 7 червня 1985 року до редакції газети “Правда України” під заголовком: “Потрібен музей космонавтики” вона писала: “Внесок України в історію вітчизняної космонавтики дає усі підстави для створення Республіканського музею космонавтики на батьківщині Головного конструктора ракетно-космічних систем С.П. Корольова”.
Декілька разів Ніна Семенівна відвідувала наш музей, передала багато цінних матеріалів і досі залишається відданим другом музею. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Валентина Леонідівна Пономарьова
Радянська льотчиця, космонавт-випробувач, науковець. З 1962 по 1969 рік була членом загону космонавтів СРСР, пройшла підготовку до польоту на космічному кораблі “Восток-6” як другий дублер Валентини Терешкової, пізніше готувалася до польоту як командир першого жіночого екіпажу (разом із Іриною Соловйовою). 12 січня 2013 року, в день святкування 106-ої річниці від дня народження С.П. Корольова була почесним гостем музею.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Єлизавета Львівна Кордюм
Український космобіолог, видатний науковець у галузі цитоембріології та клітинної біології, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України. Очолювала групу українських вчених під час проведення спільного українсько-американського експерименту (СУАЕ) за участі першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, що проходив на борту шатла «Колумбія» з 19 листопада по 5 грудня 1997 року. Кілька разів була почесним гостем музею.

АДАМЧУК_2
АДАМЧУК_3
АДАМЧУК_4

Надія Іванівна Адамчук-Чала
Українська вчена, нині співробітник Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України. 1996 року увійшла до складу групи космонавтів для проходження підготовки до польотів на кораблях системи Space Shuttle. Двічі відвідувала музей космонавтики, брала участь у музейних заходах.

ПАЙПЕР_1
ПАЙПЕР_2
ПАЙПЕР_3
ПАЙПЕР_4
ПАЙПЕР_5

Гайдемарі Стефанишин-Пайпер
Американська астронавтка українського походження. Здійснила два космічні польоти на космічних кораблях системи Space Shuttle: з 9 по 21 вересня 2006 року (місія STS-115) та з 15 по 30 листопада 2008 року (місія STS-126). У січні 2007 року та у жовтні 2019 року відвідала Україну. Під час другого візиту стала почесним гостем музею.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *