Музейна справа єднає Україну і Францію!

No Comments


Сьогодні увесь світ підтримує Україну! Ще ніколи ми не звучали так голосно, як зараз. В Парижі Ейфелева вежа засяяла кольорами прапору України.

У кожному місті, містечку, селищі Франції на будівлях мерії разом із французьким прапором майорить прапор України!

Так французький народ висловлює свою солідарність з українцями, які у тяжкій війні виборюють перемогу Свободи, Незалежності та Демократії.

Невелике місто Камбре на півночі Франції, департамент Норд. Тут, біля мерії міста, відбувся мітинг на підтримку українського народу у боротьбі із загарбником. Його учасницями стали і три сестрички, Анжела, Катя та Людмила, які народились в Україні. Іх із житомирського інтернату 15 років тому удочерила французька родина Грандсард Армель та Жан П’єр. Діти, крім французької, добре спілкуються українською, збирають допомогу Батьківщині та вболівають за перемогу.

А живуть вони в невеличкому містечку Кодрі, яке розташоване у 62 км від Лілля. В наш час у Франції лише в двох містах – Кодрі і Калє – виробляється мереживо для одягу високої моди.

Мистецтво мереживоплетіння починається з ескізів, художники вигадують орнамент та відправляють його у ткацький цех. Тут люди і машини  працюють разом.

Саме у ткацькому цеху відбувається перетворення малюнка на дорогоцінне мереживо, виготовлене за старовинною французькою технологією.

У містечку Кодрі вже багато років існує музей мережива. Тут працює екскурсоводом-волонтером – Анжела Грандсард – наша землячка, українка за походженням.

Вона нам розповіла, що перший ткацький верстат до Кодрі був привезений із Англії у 1826 році. Потім почалося виробництво власних верстатів, і у 1913 році в місті налічувалось у різних мануфактурах 650 ткацьких верстатів, на яких працювало декілька тисяч чоловік.

Мереживо відомого у всьому світі Дому Софі Аллет (м.Кодрі) прикрашало спідниці Мерлін Монро, Елізабет Тейлор та Кейт Міддлтон. В одному з залів музею експонується жіночий одяг, у створенні якого талановиті майстри використовують унікальне мереживо.

…Війна розкидала українців по всьому світу. Але не викреслила з наших сердець любов до Батьківщини. Вважаємо своєю відповідальною дипломатичною просвітницькою місією у ці драматичні дні – нести у світ знання про Україну, знайомити громадян з українською історією, культурою та звичаями.

Діти підтримують українських військових патріотичними малюнками. Замість веселки та сонечка – танки, хоробрі воїни та прапор України.

Недалеко від Кодрі заїжджаємо до села Елінкур і проводимо освітній майстер-клас «Україна очима  дітей Франції».  Діти всіх країн світу прагнуть миру. Таїс і Мартá (обом по 8 років) дарують нам малюнок із символічним написом «Stop a la guerre!» («Ні війні!”).  Так! Ми віримо у мир, у нашу перемогу! Все буде Україна!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *