УЧАСТЬ У НАУКОВО-КРАЄЗНАВЧІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

No Comments

В Житомирському обласному  інституті  післядипломної педагогічної освіти (ЖОІППО) відбулася  регіональна   науково-краєзнавча конференція  «Краєзнавство рідного краю: історія та сьогодення», присвячена 80-річчю від дня народження Миколи Юхимовича  Костриці (1942-2014 рр.) — знаного на Житомирщині та далеко за  її межами вченого-географа і краєзнавця, автора десятків  книжок і сотень наукових статей, завідувача кафедри ЖОІППО, президента  Товариства дослідників Волині, керівника Житомирського  обласного  відділу Українського географічного товариства.

 Загалом на  конференцію надійшло 50 статей та повідомлень. Окрім краєзнавців з Житомирщини, участь взяли дослідники з Тернопільської, Вінницької, Хмельницької та Київської областей, а також з Німеччини.  З доповідями на конференції виступили й науковці Національного музею космонавтики ім.С.П. Корольова.

 Тема доповіді наукової співробітниці  музею Олени Зосімович  — «І.І.Ярмошик: археолог, вчений, педагог. Пам’яті науковця, вчителя, колеги». Вона розповіла про життєвий і творчий шлях  доктора історичних наук, професора Івана Івановича Ярмошика (1959-2022), чий багатий  науковий доробок розширив межі історичної науки дослідженнями археологічної, краєзнавчої та історіографічної спадщини Житомирщини та Волині.

  Молодший науковий співробітник Сергій Бовкун виступив з доповіддю «Місто маленьких людей: Бердичів у творчості Шолом-Алейхема» — дослідивши  використання видатним єврейським письменником   теми Бердичева у своїх романах, повістях та новелах.   За підсумками  конференції  «Краєзнавство рідного краю: історія та сьогодення»    конференції буде випущено науковий збірник, до якого увійдуть й статті співробітників  Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *