Соціальній акції «Музей іде до дітей» 5 років!

No Comments

Наш музей, мабуть, найбільше люблять діти! Важко підрахувати скільки маленьких житомирян, дітей з різних міст нашої України та з-за кордону відвідали перлину Житомира. Але завжди була малеча, яка не мала змоги цього зробити. Погодьтеся, це несправедливо! Саме тому наукові співробітники Наталія Колесник та Лідія Кулик вирішили виправити цю несправедливість. Постало питання: як наблизити музей до тих, хто не може його відвідати? Правильно – музей прийде до таких діток сам! Так 5 років тому виникла ідея відвідати Обласну дитячу лікарню Житомира. Керівництво лікарні та персонал залюбки відгукнулися на ініціативу музейників. Тоді й  розпочалася цікава історія соціальної акції «Музей іде до дітей»!

Співробітники музею розповідали дітям про історію дослідження космосу, про Головного конструктора С.П. Корольова, відомих космонавтів, ракети та космічні кораблі, проводили майстер-класи, знайомили з цікавими людьми – друзями музею. Представник житомирського астроклубу “Звіздарі” Павло Мокрицький розповів дітям про Всесвіт та його таємниці, використовуючи неймовірної краси фотографії, дав цінні поради щодо того, коли і як краще спостерігати за об’єктами на небосхилі. Учасник трьох антарктичних експедицій на станцію “Академік Вернадський” біолог Микола Весельський повідав про далеку Антарктиду, про мешканців льодового континенту, про життя відважних полярників та їхню наукову роботу. Відомий артист Сергій Соловйов, керівник театру маріонеток «Комплімент», розважав дітей разом зі своїм песиком-маріонеткою. Про соціальну акцію свого часу дізнався космонавт Леонід Каденюк. Він передав маленьким пацієнтам лікарні свою фотографію з побажанням міцного “космічного” здоров’я.

Згодом географія акції розширилася. Працівники музею були гостями Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №9, ліцеїв, шкіл, дитячих бібліотек м. Житомира. Для проведення занять ми завжди брали із собою деякі музейні експонати, фотографії, презентації, відео, VR-окуляри та робота Мекканоїда, готували цікаві майстер-класи та розваги.

На жаль, у проведенні акції сталася велика перерва, викликана епідемією короновіруса. Музей не втрачає зв’зків з лікарнею, і щойно буде можливість, ми обов’язково повернемося до маленьких пацієнтів Обласної лікарні.

Сьогодні, у дні війни соціальна акція «Музей іде до дітей» набула нового сенсу, стала масштабною і дуже великою частиною роботи колективу музею. Майже всі наукові співробітники сьогодні долучилися до цієї важливої справи. У найважчий час ми проводили «космічні» заняття для дітей навіть у бомбосховищах!

Централізована бібліотечна система «Літтера», Житомирський обласний Центр дитячої та юнацької творчості, Гончаренко Центр, Житомирський міський Центр соціальних служб, «Корольов паб» – ось географія нашої роботи сьогодні. Дуже приємно, що нашою аудиторією стали не лише маленькі житомиряни, а й діти та їхні батьки з тих міст України, які найбільше постраждали від війни.

Наукові співробітники Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова щодня продовжують свою роботу з дітьми. І ми віримо, що незабаром настане той час, коли діти знову прийдуть до музею!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *