Аварійно-рятувальний скафандр “Сокіл”

Переданий до музею у 1977 році Науково-виробничим підприємством “Звєзда” (СРСР).

У цьому скафандрі у 1974 році літав у космос космонавт Юрій Петрович Артюхін на космічному кораблі “Союз-14”.

Аварійно-рятувальні скафандри “Сокіл” стали використовуватись у радянській космонавтиці з 1973 року, після загибелі від розгерметизації спускного апарату екіпажу КК “Союз-11” у 1971 р.

Аварійно-рятувальний скафандр призначений для збереження життєдіяльності та працездатності космонавта у випадку аварійної розгерметизації капсули космічного корабля під час найбільш небезпечних відрізків польоту: виведення на орбіту, стикування, розстикування та приземлення.

Скафандр являє собою багатошаровий комбінезон з м’якими шоломом,  взуттям та рукавицями, які знімаються. Оболонка скафандра двошарова — зовнішня силова і внутрішня герметична. Скафандр виробляється з урахуванням пози в амортизаційному кріслі “Казбек” індивідуально для кожного космонавта. Аварійно-рятувальний скафандр вентилюється повітрям за нормальних умовах від бортової вентиляційної установки, при розгерметизації капсули — киснем від бортового джерела кисню. Космонавт може перебувати в скафандрі в нормальних умовах до 30 годин, під час розгерметизації — 2 години.

Важить скафандр 11,5 кг.

2 Comments
 1. олег

  на фото не Сокіл а форель.

  Reply
  1. newcosmos

   Дякуємо)

   Reply

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *