Леонід Харшан Олена Слободенюк 12 квітня, 15:16
12 квітня, коли відзначають День працівників ракетно-космічної галузі України та Всесвітній День космонавтики, Національний музей космонавтики імені С.П. Корольова в Житомирі презентував новий експонат. Ним стала точна копія пластини, яка побувала на орбіті Місяця.
Пластину, яка побувала на орбіті Місяця, виготовили зі спеціального алюмінію та вкрили фарбою з титанового пилу.
“Пластина, на якій зображений герб України і мапа України, вперше побувала на орбіті Місяця. Напередодні цього свята ми отримали цей подарунок, як символ гідності України, як космічної держави, як символ шани нашим працівникам ракетно-космічної галузі”, — сказала гендиректорка музею космонавтики Ірина Дячук.

Ірина Дячук. Житомир, 12 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Точна копія пластини із зображенням мапи України, яка побувала на орбіті Місяця. Житомир, 12 квітня 2025 року . Суспільне Житомир/Леонід Харшан
Представниця компанії Spasebit Олена Данилюк розповіла Суспільному, що над проєктом працював уродженець Житомира Павло Танасюк — засновник та директор британської компанії Spacebit — разом із українськими, англійськими, німецькими та американськими партнерами. Дістатися самого Місяця не вдалося через технічні проблеми.
“Стартували з Америки. Над проєктом працював Павло Танасюк, деякі компанії у колаборації і місія NASA. За останні 50 років це перша місія, яка літала у космос і літала саме на орбіту Місяця. Ми поки що добралися до орбіти Місяця і повернулися назад. Були складнощі з прилунення, і NASA не дозволило нам посадку. Повернули назад свою деку і спалили її над Тихим океаном”, — говорить Олена Данилюк.

Олена Данилюк. Житомир, 12 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Точна копія пластини із зображенням мапи України, яка побувала на орбіті Місяця. Житомир, 12 квітня 2025 року . Суспільне Житомир/Леонід Харшан
“Дуже велика честь, що карта України, нашої неньки, була на орбіті Місяця. Ми дуже щасливі, що наша Україна увійшла в історію”, — сказала відвідувачка на ім’я Анна, яка разом з дітьми вперше побувала в Національному музеї космонавтики.

Відвідувачка музею Анна прийшла оглянути новий експонат разом зі своїми дітьми. Житомир, 12 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Національний музей космонавтики імені С.П. Корольова. Житомир, 12 квітня 2025 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан
Раніше Суспільне розповідало, що 2 березня 2025 року о 10:34 за київським часом відбулася посадка на Місяць космічного апарату Blue Ghost. До супутника апарат доставила ракета Space X, на борту якої, зокрема, була капсула пам’яті з відцифрованим прапором України, дитячими малюнками та фотографіями українських військовослужбовців.
Суспільне Житомир “В Житомирі у Всесвітній день авіації і космонавтики Національний музей космонавтики презентував новий експонат” 12.04.2025