«КОРОЛЬОВЦЯМ» – ПРО МУЗЕЙ ЖИВОПИСУ

No Comments

Добрим другом і партнером нашого Музею вже довгий час є Кмитівський музей образотворчого мистецтва. Наші співробітники проводять спільні культурні акції, реалізують наукові, освітні проекти, зустрічаються на між-музейних заходах. 

      Музей у селі Кмитів є унікальним і єдиним подібним в Україні: там зібрано понад 3000 творів образотворчого мистецтва різних стилів та напрямків. Він відкрився у 1985 році – як наступник утвореної ще в 1973 році картинної галереї у сусідньому селі Студениця. 

      Цьогоріч виповнилося 100 років з дня народження ініціатора, засновника і першого директора Кмитівського музею – Йосипа Дмитровича Буханчука (1922-1990).  З нагоди такого ювілею, в рамках проекту «Актуальна історія»,   відбувся захід «Кмитівський музей – сторінки історії». Молодший науковий співробітник Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова, член Національної спілки краєзнавців України  Сергій Бовкун продемонстрував на екрані віднайдені ним у Центральному державному кіно-фото-фоно-архіві ім. Г.С. Пшеничного унікальні  сюжети кінохроніки, які закарбували розвиток Кмитівського музею у період з 1974 по 1991 рік.

Науковець також   виступив перед колегами з лекцією про життя та професійний шлях Йосипа Буханчука. Біографія цієї непересічної людини дуже цікава.   Колишній військовий – він  продовжив прекрасну традицію легендарних українських меценатів: гетьмана Івана Мазепи, Андрія Шептицького, родин Терещенків, Ханенків, Бродських…  Сьогодні в музеї зберігаються твори визначних українських художників:   Тетяни Яблонської, Миколи Глущенка, Олексія Шовкуненка, Івана-Валентина Задорожного, Віктора Зарецького та багатьох інших.  Йосип Буханчук володів унікальним даром самовідданої любові до мистецтва, до своєї великої і малої батьківщини. Він багато років плекав свою мрію, віддав їй життя, серце і душу.

Нині унікальний  музей  у Кмитові носить ім’я Йосипа Буханчука. У пошуках і боріннях музей пройшов складний і тернистий шлях —  і зараз шляхетно несе високу місію збереження справжнього мистецтва, яке не залежить від моди, часу і соціальних устроїв.  Тому  що належить вічності і Всесвіту… Захід «Кмитівський музей – сторінки історії»  став яскравим етапом проекту «Актуальна історія»», а також ще одним проявом дружби та  співпраці обох музеїв, яка триває вже не перший рік.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *