Музей веде активну міжнародну діяльність. Нещодавно у Франції відбулася зустріч директора Національного музею космонавтики Ірини Дячук з астронавтом Жаном-Жаком Фав’єром. Після цікавої і змістовної розмови музею було передано чудовий подарунок – емблему місії «Columbia STS-78».
В кожній емблемі зашифровано глибокий зміст. В центрі ми бачимо символічне зображення шаттлу, що асоціюється з орлом – символом престижу та могутності Америки. Пір’я – знак миру і дружби, міжнародної співпраці. Сонце, що пульсує – символ життя, а 3 кристали на його променях є умовним зображенням приладів для дослідження високотемпаратурних мікрогравітаційних процесів. Праворуч ми бачимо сузір’я Дельфіна – друга мореплавців. Зірки символізують членів екіпажу: Томаса Хенрікса (командир, НАСА), Кевіна Крегеля (пілот, НАСА), Річарда Ліннехана (фахівець польоту, НАСА), Сьюзен Гелмс (фахівець польоту, НАСА), Чарльза Брейді (фахівець польоту, НАСА), Жана-Жака Фав’єра (фахівець з корисного навантаження, Національний центр космічих досліджень Франції) та Роберта Терска (фахівець з корисного навантаження, Канадське аерокосмічне агентство), а також альтернативних спеціалістів по корисному навантаженню: Педро Дуке та Луку Урбані. Розробив емблему художник Біл Хелін з Парксвілю.
Місія STS-78 проходила з 20 червня по 7 липня 1996 р. Пізніше, у 1997 році на борту цього ж шаттлу здійснив політ перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.
Замовлення екскурсій: (0412) 47-26-27; (068) 42 02 044вівт.-нед. 10:00-17.15, понеділок вихідний
Схожі публікації
25 травня 1931 р. народився льотчик космонавт СРСР, доктор технічних наук Георгій Михайлович Гречко
25 Тра 2021