Оксана Ковальчук17 січня, 18:11
Кішка Маняша супроводжує екскурсії у музеї академіка Сергія Корольова у Житомирі, січень 2025 року. Національний музей космонавтики імені С. П. Корольова
У Меморіальному будинку-музеї академіка Сергія Корольова у Житомирі вже 10 років “працює” кішка Маняша. Вона любить людей, екскурсії, супроводжує відвідувачів.
Про це Суспільному розповіла завідувачка відділу Меморіального будинку-музею академіка Сергія Корольова Ніна Карехіна.
За її словами, Маняша з’явилася у музеї 10 років тому. Її знайшли біля Національного музею космонавтики поряд зі сміттєвим баком.
“Маняша була хворою і виглядала дуже нещасною. А так як у нас всі жінки дуже люблять тварин, і багато хто має їх вдома, то ми вирішили її взяти, тому що у нас коти живуть з 2006 року. Ось чому ми не маємо проблем із гризунами. Це вже наша третя киця, яка живе у нас найдовше і має дуже позитивний характер”, — розповіла Ніна Карехіна.
Ніна Карехіна. Фото надала Ніна Карехіна
Разом із співробітниками музею кішка зустрічає відвідувачів.
“Маняша відчуває свою роль у колективі і особливо свою відповідальність за те, що вона повинна зустрічати відвідувачів та супроводжувати їх. І від цього киця отримує теж певне задоволення. Найбільше їй подобається, коли приходять групи. Вона зустрічає людей і показує, яка вона красуня, яка вона гарна. Відвідувачі, особливо діти, дуже позитивно ставляться до її перебування в музеї. Дуже рідко трапляється, коли вона не дозволяє себе погладити. І вона не те, що ховається, а просто проявляє агресію, щоб її не чіпали. За весь час це було лише тричі, коли вона не дозволяла людям до себе доторкнутися, хоча для неї це не є характерним”, — сказала завідувачка відділу музею.
Кішка Маняша з відвідувачкою музею, 17 січня 2025 року. Фото надала Ніна Карехіна
Ніну Карехіну Маняша обрала своєю господаркою.
“Наша киця весела. Незважаючи на роки, вона залишається активною. Всі співробітники музею ставляться до неї позитивно, але вона обрала мене як свою господарку і з усіма проблемами приходить до мене. Маняша повинна на руках посидіти у мене, і тоді вона починає день спокійно. Кажуть, коли я вихідна і мене немає у музеї, то вона хвилюється, вередує, не їсть. Особливо коли я у відпустці, то вона так себе поводить”, — розповіла Ніна Карехіна.
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова у Житомирі , січень 2025 року.
Маняша мешкає у підсобній кімнаті музею.
“Коли у музеї вихідний і він зачинений, а це буває раз на тиждень, то кішка вимагає, щоб її впустили в зали експозицій. Я приходжу, бо її ж треба погодувати, то вона розказує, що їй потрібно. Маняша розумна, якщо вийде на вулицю і хоче повернутися, то підходить до дверей, і коли хтось із перехожих йде, то нявкає і показує, щоб їй відкрили двері і впустили в музей”, — сказала фахівчиня музею.
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова у Житомирі , січень 2025 року. Суспільне Житомир/Оксана Ковальчук
Кішка Маняша у музеї академіка Сергія Корольова у Житомирі, січень 2025 року. Фото надала Ніна Карехіна
Маняша обережна з експонатами: придивляється до них, але шкоди не робить.
“Наш музей — це місце, де історія космосу поєднується з атмосферою затишку та тепла. У кожній кімнаті відчувається дух минулої епохи, а кожен експонат розповідає свою унікальну історію. Маняша завжди рада гостям і робить кожну екскурсію ще приємнішою. Вона живе в любові, в турботі. Має свій характер. Не терпить конкуренції, всюди лише вона повинна верховодити”, — розповіла Ніна Карехіна.
Кішка Маняша у музеї академіка Сергія Корольова у Житомирі, січень 2025 року.
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова у Житомирі , січень 2025 року. Національний музей космонавтики імені С. П. Корольова
За словами Ніни Карехіної, для світових музеїв коти — це давня традиція. Саме вони були першими захисниками старовини від мишей та щурів, особливо в XVII-XIX століттях та після Другої світової війни.
Кішка Маняша супроводжує екскурсії у музеї академіка Сергія Корольова у Житомирі, січень 2025 року. Фото надала Ніна Карехіна
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова у Житомирі , січень 2025 року.
Раніше Суспільне розповідало, що у Меморіальному будинку-музеї академіка Корольова відкрили виставку нових музейних надходжень за час повномасштабної війни.
Посилання на джерело: Суспільне Житомир 17 січня 2025 р. “Кет-френдлі: у Меморіальному будинку-музеї академіка Сергія Корольова у Житомирі вже 10 років “працює” кішка Маняша”