No Comments

У Житомирському  автомобільно-дорожньому фаховому коледжі Національного транспортного університету відбулося  тематичне лекційне заняття для студентів, яке провів Сергій Бовкун — молодший науковий співробітник Національного музею космонавтики імені С.П. Корольова.

Тема лекції була певною мірою близькою для майбутніх фахівців  з автомобільної техніки,    адже йшлося про перший космічний «автомобіль» — дистанційно керований самохідний апарат для дослідження поверхні місяця («Луноход»). У 1970 та 1973 роках до Місяця було доставлено два «Луноходи», які виконували програму з дослідження цього супутника Землі. 

Під час лекції студенти та викладачі коледжу дізналися про розробки українських вчених, які доклали свою праці під час роботи над створенням «Луноходу». Зокрема – про винайдення унікального самозмащувального  матеріалу С-5 для мотор-колеса «Луноходу». Цей матеріал було створено у Інституті проблем матеріалознавства  Національної академії наук України.  Відділ антифракційних матеріалів, який займався розробкою матеріалу С-5, очолював у той час Ізраїль Давидович Радомисельський  (1914-1986) – уродженець Житомира. Під час лекції Серій Бовкун продемонстрував присутнім копії документів про народження у Житомирі  Ізраїля Радомисельського, які були нещодавно віднайдені у Державному архіві Житомирської області.

По завершення лекції студенти та їх наставники мали змогу задати запитання  з історії космонавтики, а також отримали запрошення відвідати наш Музей.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *