В Меморіальному будинку-музеї С.П. Корольова відбувся черговий науковий семінар з циклу «Актуальна історія». Темою зібрання стало дослідження творів монументального мозаїчного мистецтва, у яких втілено образ Сергія Корольова.
Ця тема дотепер була фактично не досліджена. Науковий співробітник Сергій Бовкун представив результат своїх пошуків – зібравши інформацію про мозаїчні панно з зображенням С.П Корольова. у різних містах.
ЦІ мозаїки було створено у 70-80-х роках ХХ століття у різних країнах колишнього СРСР. Більшість з них збереглися до нашого часу. На території України поки що виявлено три мозаїчні «корольовські» панно. Одне з них знаходиться на батьківщині Головного конструктора –в Житомирі. Воно прикрашає колишню виробничу будівлю на південній околиці міста, неподалік річки Тетерів.
Як зауважив під час семінару Сергій Бовкун, мозаїчні панно із зображенням С.П. Корольова (як і переважна більшість інших монументальних мозаїк на території України) не мають статусу пам’яток монументального мистецтва. Вони ніяк не захищені законом, а відтак існує постійний ризик знищення чи понівечення мозаїк — або від рук вандалів, або від власників будівель, на яких ці панно створені.
Тож для відповідальних за збереження культурної спадщини державних установ, посадовців, громадських організацій є ще великий обсяг роботи у цьому напрямку – аби домогтися обліку, реєстрації та законодавчого захисту як пам’яток мистецтва усіх мозаїчних панно минулої епохи. Зокрема, й тих, які присвячені особистості Сергія Павловича Корольова.