4 жовтня 2013 р., у рамках відзначення Всесвітнього тижня космосу, у музеї відбулася зустріч із членом-кореспондентом НАНУ, зав.відділом інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного, доктором біологічних наук Єлізаветою Львовною Кордюм, а також аспірантами-мікробіологами та науковими співробітниками інституту ботаніки, для яких Єлізавета Львівна є науковим керівником.
Нагадаємо, що Є.Л. Кордюм свого часу очолювала групу українських вчених у спільному українсько-американському біологічному експерименті під час польоту Л.К. Каденюка. Тому зрозуміло, що наукові співробітники музею та студенти другого курсу природничого факультету ЖДУ ім. І. Франка, які прийшли на зустріч, в першу чергу зацікавилися підготовкою, проведенням та результатами експериментів, які проводилися у космосі.
Присутні одержали багато цікавої і корисної інформації про вплив мікрогравітвції та космічної радіації на ріст та розвиток рослин, зміни внутрішнього балансу кальцію в умовах невагомості, трансформацію і накопичення енергії живими організмами в умовах космосу тощо. На прохання присутніх Є.Л. Кордюм детально розповіла про електронно-мікроскопічний метод дослідження рослин, який вперше застосувала саме вона. З великою шаною і теплотою розповіла Єлизавета Львівна про співпрацю з космонавтом Леонідом Каденюком: виявляється, він за власним бажанням до основної роботи космонавта вирішив узяти на себе додаткове “навантаження” – стати дослідником-мікробіологом, і в умовах космічного польоту успішно проводив запилення рослин в культиваційній камері. А її аналог, ту культиваційну камеру, в якій Леонід Каденюк відпрацьовував на Землі тонкощі майбутніх космічних дослідів з рослинами, Є.Л. Кордюм подарувала музею.