Хоча музика звучала в космосі так як і на Землі, гра на музичних інструментах в невагомості ставила перед музикантами унікальні завдання. Перша акустична гітара на орбіті зазвучала в руках Олександра Іванченка у 1978 році на борту радянської космічної станції “Салют-6”. З того часу гітари надають музичну психологічну підтримку членам екіпажу під час роботи в космосі. Рональд Макнейр грав на сопрано саксофоні під час польоту шаттла “Challenger ” у 1984 році. Обмеженість простору на шаттлі не дозволила Макнейру взяти у політ свій улюблений теноровий саксофон, тому він навчився грати на маленькій версії інструменту. Сухе повітря в салоні шаттла пересушувало фетр та шкіряні подушечки інструменту, тому перед грою його доводилося зволожувати. Під час гри на флейті на борту шаттла “Discovery” у 1993 році Еллен Очоа доводилося використовувата спеціальні утримувачі для ніг.
Психологи прийшли до висновку, що гра на музичних інструментах сприяє кращому самопочуттю космонавтів під час тривалих космічних польотів, тому на борт орбітальної станції “Мир” доставили акустичну гітару. Космонавти Юрій Романенко та Олександр Лавейкін із задоволенням грали під час другої експедиції “Миру” в 1987 році, як і багато їхніх колег за весь час існування станції. Перший музичний інструмент на Міжнародній космічній станції — також акустична гітара, наступний — синтезатор.
Багато членів екіпажів МКС насолоджувалися грою на вже наданих інструментах, інші привозили свої власні, а дехто виготовляв інструменти на орбіті. Едвард Лу під час експедиції у 2003 році на електронній клавіатурі зіграв власну інтерпретацію Місячної сонати Бетховена. Астронавт і флейтистка Кетрін Коулман привезла на МКС чотири флейти. У 2011 році вона грала в дуеті з Яном Андерсоном, фронтменом гурту Jethro Tull, коли він перебував на гастролях у Пермі, а вона – на борту МКС. Для одного зі своїх приватних наукових експериментів у 2012 році Дональд Петтіт змайстрував диджериду, австралійський аборигенський духовий інструмент, зі шланга пилосмока і продемонстрував, як звукові хвилі порушують роботу крапель води.
Щоб відзначаючи першу зустріч двох астронавтів Японського агентства аерокосмічних досліджень у космосі, в квітні 2010 року льотчик-інженер експедиції Соїча Ногуті і фахівець з польотів Наоко Ямадзакі виконали музичний дует традиційної японської пісні “Sakura, Sakura”, використовуючи шлюзовий люк модуля Кіbо як сцену. Ногуті відкрив виступ на рутекі (бамбуковій флейті), а потім переключився на електронну клавіатуру, щоб акомпонувати Ямадзакі, яка грала на японському щипковому музичному інструменті кото. Довжина кото — 1-2 метри, але для космічного польоту виготовили мініатюрну версію.
Незадовго до повернення з 6-місячної експедиції у 2013 році канадський астронавт Кріс Хедфілд записав свою версію хіта Девіда Боуї “Space Oddity” 1969 року. Це було перше в історії музичне відео, записане на МКС. Хедфілд розмістив його на Youtube і зібрав більше 46 мільйонів переглядів. Сам Боуї назвав цю версію пісні найзворушливішою з усіх коли-небудь створених”. https://www.youtube.com/watch…
29 червня 2013 року італійський астронавт Лука Пармітано взяв участь у концерті французького музиканта Дідьє Маруані та його гурту SpAce, який відбувся на московському стадіоні “Лужники”. За підтримки колег – Федора Юрчихіна та Карен Ніберг – Пармітано грав на електронній клавіатурі, в той час як гурт разом з 11-річною дочкою Юрчихіна Оленою виконали пісню Magic Fly.
Пармітано також став першим ді-джеєм на вечірці з космосу. У серпні 2019 року під час 60-ї експедиції, використовуючи ім’я DJ Astro Luca, він відіграв 12-хвилинний сет з модуля Columbus за допомогою iPad та спеціального програмного забезпечення для ді-джеїв. Вечірка відбувалася на круїзному лайнері біля берегів Ібіци у Середземному морі.
Першим, хто грав на волинці в космосі був астронавта NASA Челл Норвуд Ліндгрен. У листопаді 2015 року під час 45-ї експедиції Ліндгрен зіграв Amazing Grace на інструменті, виготовленому для нього на замовлення в Шотландії, щоб віддати данину шани своєму другу вченому-досліднику Віктору Херсту, який раптово помер.
На своє 39-річчя у 2017 році, астронавт ЄКА Томас Песк отримав у подарунок від колег альтовий саксофон, який вони змовилися доставити на МКС і якимось чином приховали це від іменинника. Саксофон досі залишається на борту станції.
У квітні 2018 року екіпаж 55-ї експедиції зіграв джем-сейшен, назвавши себе AstroHawaii: астронавти NASA Ендрю Фейстель і Скотт Тінгл – гітари, космонавт Олег Артем’єв – свиріль, Антон Шкаплеров – ірландська флейта, астронавт NASA Річард Арнольд – барабан (насправді контейнер для твердих відходів .
Астронавт ЄКА Олександр Герст, льотчик-інженер 56-ї експедиції у липні 2018 року взяв участь в концерті гурту Kraftwerk у Штутгарті. Наживо виконуючи пісню Spacelab 1978 року, Герст використовував iPad.
Під час телепередачі зі школярами зі свого рідного міста Карібу, штат Мен, у листопаді 2019 року авіаінженер 61-ї експедиції Джессіка Меїр виконала музичну тему фантастичної саги “Зоряні війни” на малій флейті. Меїр також грала на саксофоні в дитинстві, тому на згадку зробила ефектне фото з цим інструментом у невагомості.