Переданий до музею у 1977 році Науково-виробничим підприємством “Звєзда” (СРСР).
У цьому скафандрі у 1974 році літав у космос космонавт Юрій Петрович Артюхін на космічному кораблі “Союз-14”.
Аварійно-рятувальні скафандри “Сокіл” стали використовуватись у радянській космонавтиці з 1973 року, після загибелі від розгерметизації спускного апарату екіпажу КК “Союз-11” у 1971 р.
Аварійно-рятувальний скафандр призначений для збереження життєдіяльності та працездатності космонавта у випадку аварійної розгерметизації капсули космічного корабля під час найбільш небезпечних відрізків польоту: виведення на орбіту, стикування, розстикування та приземлення.
Скафандр являє собою багатошаровий комбінезон з м’якими шоломом, взуттям та рукавицями, які знімаються. Оболонка скафандра двошарова — зовнішня силова і внутрішня герметична. Скафандр виробляється з урахуванням пози в амортизаційному кріслі “Казбек” індивідуально для кожного космонавта. Аварійно-рятувальний скафандр вентилюється повітрям за нормальних умовах від бортової вентиляційної установки, при розгерметизації капсули — киснем від бортового джерела кисню. Космонавт може перебувати в скафандрі в нормальних умовах до 30 годин, під час розгерметизації — 2 години.
Важить скафандр 11,5 кг.
олег
на фото не Сокіл а форель.
newcosmos
Дякуємо)