Всесвітній день авіації та космонавтики 2020

Друзі, залишаймося на зв’язку та святкуймо онлайн!

До Дня працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародного дня польоту людини у космос Музей космонавтики ім. С.П. Корольова підготував наступну програму публікацій, які розміщуватимуться на сайті музею та у соціальних мережах: Facebook та Instagram

Програма

10.00 Привітання з Днем працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародним днем польоту людини у космос
10.30 Підбиття підсумків конкурсу «Мій космос»
11.00 Вікторина для знавців та любителів космосу (підведення підсумків та оголошення переможців відбудеться 14 квітня)
12.00 Знайомимось з космічними експозиціями України. Музей провів велику роботу та підготував збірку про космічні експозиції, які на даний час діють в Україні. На даний момент це перша частина, яка містить інформацію про 25 експозицій з космонавтики, розташованих в музеях Дніпра, Єнакієво, Житомира, Києва, Краматорська, Кременчуга, Переяслова, Полтави, Почаєва, Харкова, Ялти.
13.00 Мікрофільм про фестиваль «Мрії про космос»
13.30 Діти, які приходять у музей надзвичайні. Талановиті та допитливі. Деякі із низ просто унікальні. Знайомимо з роботами Арсенія Касянчука – друга музею, учасника музейних конкурсів. Добірка його астрофотографій вражає. А робить фото зі свого фотоапарату, за допомогою кустарного телескопу, який зробив сам на карантіні від нудьги.
14.30 До дня першого запуску космічного шатлу «Колумбія» (12.04.1981р.) «Тріумф і трагедія «Колумбії».
15.00 Слайд-шоу «Космічна мандрівка» для наймолодших.

12 квітня світ відзначає Міжнародний день польоту людини в космос (Всесвітній день авіації та космонавтики), а Україна святкує день працівників ракетно-космічної галузі. Ракетно-космічна галузь завжди була предметом особливої гордості українців, а її працівники є фахівцями світового рівня.

Підсумки конкурсу «Мій космос»

І,нарешті, ця мить! Маємо приємність та задоволення оголосити про результати конкурсу «Мій космос». Ми дуже раді, що замисел спрацював та знайшов таку підтримку. У нас були дуже цікаві учасники: письменниця-фантаст та розробник комп’ютерних ігор, акторка театру, журналісти, викладачі, школярі. Ідея зачепила навіть наших співробітників, адже з космосом ми маємо справу не лише на роботі. Фото були різні, але жодного повторення: атмосферні шпалери у дитячій кімнаті, пречудова колекція марок на космічну тематику, неймовірна добірка речей, якими людина користується кожен день у своєму житті, улюблений космічний інтерактивний плакат малюка, досить реалістичні іграшки, книги про космос, які неодмінно хочеться почитати, захоплюючий уяву космічний пейзаж, милий серцю сертифікат про найкосмічніше весілля та зоряна карта з розташуванням зірок на момент зустрічі майбутнього подружжя. Хтось побачив космос у люстрі та на стелі власної квартири. Було абсолютно фантастичне відео про літаючі тарілки на кухні (ну а де ж іще це могло трапитись?!) і космос у дитячій (а Ви заходите до них, коли здається,що вони міцно сплять?!). Камінці, які легко уміщуються в кишеню – це теж космос. І це неймовірна ідея про космос в кишені! І навіть в обласній адміністрації – космос. А ми точно знаємо, що і там, і в обласній раді він є! Бо нас підтримують 🙂 Було дійсно важко обрати переможця. Всіх учасників ми будемо раді бачити у музеї, адже карантин має закінчитись! Дякуємо за небайдужість до теми та творчість. Це дійсно було від душі!

А тепер – увага! Ми обіцяли один приз. Але додаємо до обіцянки іще два! Адже були особливі фото, у яких ми відчули космічну історію, пригоду. І саме ці фото стали переможцями.

Найбільше уподобань зібрала космічна станція. Для неї знадобилась «космічна» терка, поміщена у «космічну» мікрохвильовку (застерігаємо від повторень таких експериментів удома!). Автор – Ольга Сафронова. Космічний кіт-прибулець став іще одним переможцем. Автор – Вікторія Дубовик. І третій приз отримує Наталія Колесник, адже її ідея неба з Ю. Гагаріним у склянці мінералки нас теж зачепила. З усіма переможцями ми зв’яжемось особисто та домовимось про передачу призів.
І це іще не все. Ми подумали, що автори відео теж заслуговують на спеціальну відзнаку за неординарний та творчий підхід. Отже, запрошуємо Тетяну Ясакову, Тиграна та Захара до музею після карантину. На вас чекає «Еней»!
Космос не тільки навколо нас. Він всередині нас. Результати сучасних досліджень свідчать про те, що людський організм на 97 % складається із атомів, які зароджуються у надрах зірок. Хай кожен із нас для когось буде зіркою!

Вікторина для знавців та любителів космосу. Відповіді приймаються до 19:00 13 квітня. Оголошення результатів – до 15:00 14 квітня!

Музей провів велику роботу та підготував збірку про космічні експозиції, які на даний час діють в Україні. На даний момент це перша частина, яка містить інформацію про 25 експозицій з космонавтики, розташованих в музеях Дніпра, Єнакієво, Житомира, Києва, Краматорська, Кременчуга, Переяслова, Полтави, Почаєва, Харкова, Ялти. * Для того, щоб подивитись презентацію, необхідно натиснути “Дивитись” у правому верхньому кутку. Навігація- за допомогою стрілок на клавіатурі. Вихід з презентації Esc.
“Мрії про космос”Онлайн-виставка творів художньої школи ім. В. Шкуринського

Знайомимо з роботами Арсенія Касянчука – друга музею, учасника музейних конкурсів

Задивляючись у  небо майже кожен із нас мріє про щось своє, але не кожному вдається  зафіксувати небесні об’єкти. Світлини небесних тіл зроблені   Арсенієм Касянчуком, дивують.  Арсеній юний і талановитий художник, малює з раннього віку і не один рік є учасником і призером художніх конкурсів Міжнародного рівня, зокрема у  музеї космонавтики С.П. Корольова.

Астрофотографія відносно нове захоплення  в арсеналі юнака. Одні з останніх світлин – “рожевий” місяць, який  нещодавно  кілька квітневих ночей дивував людей  різних куточків Землі. Зі слів хлопця, він робить “фото  зі свого фотоапарату та кустарного телескопу, який зробив сам на карантині від нудьги”. Картон, кілька лінз від  старого діапроектору і… готово! Хоча, звісно,- ні! Основа – знання фізики і астрономії. “Спочатку це була практична астрономія- я просто спостерігав за  космічними об’єктами, а потім заглибився в теорію”. Так юнак зацікавився астрофізикою.

В архіві Арсенія є фото, результат нічних спостережень в обсерваторії у Лісниках (обсерваторія КНУ ім. Т. Шевченка) Світлини зроблені через телескоп АЗТ-8, під час зустрічей та спостережень за кометами та астероїдами із   науковцем та наставником  доктором біологічних наук Баранським Олександром Ростиславовичем, учнем Чурюмова К.І,-  радянського і українського астронома, першовідкривача комет Чурюмова – Герасименка та Чурюмова – Солодовникова.

Іноді здається, що захоплений самоосвітою  дев’ятикласник  зовсім не вміє і не збирається  відпочивати. Саме під час літніх канікул  Арсеній стає слухачем курсу лекцій з астрономії та ботаніки Баранського О.Р у “Міжнародній Зеленій Школі” ім. К.І. Чурюмова в с. Космач   та розуміє, що“гори –  ідеальне місце для захоплення астрономією”.

Школяр є учасником досліджень МАН – наукова робота “ Астрометрія і фотометрія об’єктів Мессьє”, в ході якої проводив спостереження за космічними об’єктами і визначав їх фізичні та математичні величини. Занурюватися у науку та опановувати нові знання  школяру допомагають Корнійчук П.П., кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики та охорони праці ЖДУ ім. І.Франка та   Семенчук Н.М., вчитель фізики та астрономії  Житомирської міської гуманітарної гімназії №23,де  у 9 класі навчається Арсеній. Цього року юний дослідник підготував роботу  для участі у конкурсі “Лабораторія Всесвіту” для учнів, що захоплюються фізикою, математикою та астрономією, засновником якого є фонд професора  астрофізики Леоніда Грищука.

Не дивлячись на  захоплення точними науками, юнак не  полишає малювати. ” Від місяця і далі”-нова художня робота. що  бере участь в конкурсі малюнків на космічну тематику МАН. Отримавши диплом про закінчення музичної школи №1 ім. Б.М. Лятошинського  із класу бандури, учень не “закинув” інструмент, а навпаки вдало поєднує  гранжеві та  рокові композиції гуртів  “Nirvana “ та  “Metallica”  із  самобутністю української бандури.

Арсеній багато читає  різножанрової літератури від класики  до наукової фантастики, улюблені автори юнака Рей Бредбері і Роберт Шеклі.

Поглиблювати свої знання та займатися саморозвитком, крокуючи до своєї мрії, чудовий спосіб провести час із користю навіть під час карантину!

Тріумф і трагедія космічного корабля «Колумбія»

12 квітня – найважливіше космічне свято – День космонавтики. Але в цей день слід пригадати ще одну видатну подію, яка стала початком багаторічної історії американської програми «Спейс Шаттл» (Space Shuttle) – старт космічного корабля «Колумбія».

Слайд-шоу «Космічна мандрівка»