Одним з важливих напрямків роботи музею є вивчення творчого спадку визначних конструкторів ракетно-космічної галузі. 10 вересня 2020 року в Меморіальному будинку-музеї академіка С.П.Корольова відбулась зустріч з Тумаркіним Миколою Валеріановичем — ветераном космічної галузі, конструктором перших записувальних пристроїв (магнітофонів), що використовувались на супутниках та пілотованих космічних апаратах. Талановитому юнаку не було і двадцяти, коли він потрапив на роботу в Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів, який пізніше став гігантським секретним заводом. Саме Микола Тумаркін, на той час провідний інженер легендарного підприємства, розробив апарат “Звєзда”, на який був записаний голос першого космонавта планети Юрія Гагаріна, а завдяки створеній під його керівництвом унікальній техніці, світ почув славнозвісне гагарінське: “Поехали!”
Українські конструктори зробили значний внесок у розвиток радянських космічних програм. Так, для виконання програми польоту людини на Місяць і запису телеметричної інформації у Науково-дослідному інституті електромеханічних приладів був розроблений магнітофон “Бета” і багато інших зразків космічної техніки, аналогів яким не було у світі.
Музей відвідали також колеги Миколи Тумаркіна — начальник відділу захисту інформації Науково-дослідного інституту електромеханічних приладів, Олександр Петрович Провозін і колекціонер Юрій Шевела. Гості привітали співробітників із 50-річним ювілеєм музею, присвоєнням йому статусу Національного, ділились спогадами про славне минуле української конструкторської школи, говорили про великі можливості її розвитку сьогодні.