Тест для кмітливих прихильників космонавтики

Ваш результат

-

Вітаємо! Відмінний результат 🙂

#1 Що із цих об’єктів Ви точно не побачите із космосу?

Крізь ілюмінатори космічної станції космонавти можуть розрізнити єгипетські піраміди, великі аеропорти, навіть Михайлівський Золотоверхий монастир. А от Велику китайську стіну, всупереч усталеній думці, із космосу не видно. Проблема в тому, що її матеріал майже не відрізняється за кольором від оточуючої території.

Далі

#2 Що у космонавтів називається «роботою з системами та корисним навантаженням»?

Робота з системами та корисним навантаженням – це робота з обслуговування станції, технічних пристроїв, виконання експериментів. Вона приблизно займає 6,5 годин щодня.

Далі

#3 Скільки часу на особисті справи мають космонавти, які працюють на МКС?

Приблизно 1,5 години упродовж дня кваліфікуються як особистий час космонавтів. В реальності обставини складаються так, що на роботу витрачається більше часу, ніж було заплановано. Тому в розпорядку можливі деякі варіації: робочий період триває довше, частково або повністю віднімаючи особистий час. В екстраординарних ситуаціях відхилення від звичайного графіка серйозніше: робочий день може становити 10-12 годин, тоді особистого часу зовсім немає, а космонавти лягають спати із запізненням на 2-3 години.

Далі

#4 Що обов’язково мають приміряти космонавти у ході достартової підготовки?

У програму достартової підготовки входить обов’язкове «приміряння» космічного корабля екіпажем. Таких примірок дві. Робиться це для того, щоб космонавти змогли відчути справжній космічний корабель, а не тренажер та переконатись, що всередині все зручно, нічого не заважає. Інакше в метушні перших кількох годин польоту до станції доведеться терміново розбиратися, де що лежить і як щось потрібне швидко дістати або розташувати зручніше для роботи.

Далі

#5 Чи можна в умовах невагомості приготувати яєчню?

Учасник 47-ї міжнародної експедиції на МКС британський астронавт Тім ​​Пік показав, як приготувати яєчню-бовтанку в умовах невагомості: необхідно просто додати гарячу воду до вмісту упаковки і почекати 5 хвилин.

Далі

#6 Навіщо космонавти беруть в космос м’які іграшки?

Іграшки- не лише приємний спогад про дім. Вони мають важливе призначення. Коли ракета-носій згорає і “Союз” виходить на орбіту, іграшки “спливають” вгору і повисають у повітрі, показуючи екіпажу, що він уже в невагомості.

Далі

#7 Де у космосі живуть страх і жах?

Фобос та Деймос – таку назву мають супутники Марсу. З грецької назви супутників перекладаються як “страх” та “жах”.

Далі

#8 Під час перших польотів космонавти іноді використовували секретні слова, щоб зашифрувати певну інформацію. Що означало слово «жоржина»?

Із бортового журналу В.М. Комарова: гальмівний двигун не працює – “ялиця”, радіація вище за допустиму – “банан”, блювота – “троянда”, продовжувати політ не можу, прошу спуск – “жоржина”.

Далі

#9 Який напис мав перший пам’ятник пілотованій космонавтиці?

На місці приземлення Юрія Гагаріна біля села Смєловка в Саратовській області 12 квітня 1961 року прибулі військові встановили знак. Точніше – вкопали стовп з табличкою, де було написано: «Не чіпати! 12.04.61 р. 10 год 55 хв. Моск. час».

Далі

#10 Яка із цих рослин найкраще прижилася б на Марсі?

Найдивовижніше, що на Марсі прекрасно себе почувають ананаси. Справа в тому, що ананас споживає вуглекислий газ не вдень, як інші рослини, а вночі. Таким чином, саме ананаси можуть послужить своєрідним фільтрами, які очищуватимуть повітря у житлових модулях марсіанської експедиції.

Далі

#11 Яке із цих іноземних слів не використовується для визначення людини, яка здійснила космічний політ?

Перші два слова з корейської та казахської перекладаються як «космонавт». А от слово «тайкун» китайською мовою означає «космос». Відповідно і своїх космонавтів китайці називають «тайкунавтами».

Далі

#12 Що називається «мокрим» тренуванням у космонавтів?

«Мокрим» називається тренування у надзвичайній ситуації, коли спускний апарат (СА) разом з космонавтами знаходиться у воді. А іще є «сухе», коли СА перебуває на березі.

Готово