Дорогі друзі!
Музей космонавтики ім. С.П. Корольова досяг свого півстолітнього ювілею. Це зрілий вік, за яким стоять формування іміджу у культурному середовищі, позиціонування у професійному колі, а також творчий пошук, досягнення та відкриття. За цей час музей зміцнів та розширився, здобув багатогранний досвід сучасних практик музейної діяльності та заявив про себе на міжнародному рівні. Тут побувало понад 3 мільйони відвідувачів з різних країн світу, колекція сягнула до 25 тис. музейних предметів, більшість з яких належить до державної частини Музейного фонду України. Впроваджуючи принципи інтерактивності музейного простору, «відкритої науки», міжнародного кроскультурного співробітництва, музей став потужним науково-дослідним і культурно-освітнім центром і перетворився на один з унікальних музейних закладів України.
Крокуючи в ногу з часом, ми намагалися дивитися у майбутнє. Не все давалося легко, були злети та падіння, втрати та розчарування, проте сьогодні ми на шляху осмислення пройденого шляху та планування стратегії подальшого розвитку. Наш колектив – дружня команда однодумців, які своїм відношенням до роботи і безмежною любов’ю до Космосу сприяли становленню та розвитку музею. Серед нас є як унікальні фахівці із значним досвідом музейної роботи, так і талановита молодь, здатна до креативу та нестандартних рішень. Разом ми побудували міцний фундамент для творчої діяльності та реалізації найсміливіших проектів. Пишаючись яскравими сторінками історії музею, ми з вдячністю згадуємо тих, хто стояв у його витоків, брав участь у комплектуванні унікальних фондів, будував експериментальну експозицію, сприяв зміцненню іміджу музею на національному та міжнародному рівнях. За підтримки наших партнерів та друзів ми досягли вагомих результатів, проте не думаємо зупинятися. Попереду – масштабні наукові дослідження для поповнення національної колекції з космонавтики, зміцнення міжнародного партнерства, нові відкриття та експерименти, розширення спектру культурних ініціатив.
Впевнена, що музей чекають нові перспективи, а колектив досягне нових успіхів в своїй шляхетній справі в ім’я Науки і Космосу!
З найкращими побажаннями,
Директор музею Ірина Дячук
Нас вітають
Музей привітала донька Сергія Корольова Наталія Сергіївна
Привітання від Етнокосмологічного музею Литви
Музей вітає Мрідула Гош, голова правління Центру Тагора Інститу Східно-Європейського розвитку
Привітання від ректора Житомирського державного університету ім. І. Франка – професора Галини Киричук
На батьківщині Сергія Корольова, в будинку, де народився вчений, 1 серпня 1970 року відкрили музей.
До Вашої уваги унікальні кадри …