Ірина Дячук: Національний музей космонавтики ім. С. П. Корольова у 2020 році отримав статус національного та розширив експозицію
2020 рік без перебільшень став знаковим для Музею космонавтики ім. С. П. Корольова. У минулому році музей не лише відсвяткував свій півстолітній ювілей, але й отримав статус «національного» та додав до своєї експозиції нові сучасні експонати та технології.
«Національний музей космонавтики ім. С. П. Корольова – це один з перших музеїв космонавтики в світі. Ми намагаємось поєднати Національний музей космонавтики ім. С. П. Корольова у музеї інноваційні технології та безцінні історичні експонати космічної епохи. Приємно, що у минулому році внесок музею у збереження спадку нашого земляка – Сергія Корольова та популяризації України як космічної держави було відзначено на державному рівні. Восени 2020 року Президент України Володимир Зеленський підтримав ініціативу голови Житомирської облдержадміністрації та під час свого візиту до Житомирщини надав нашому музею статус національного», – зазначила директор музею Ірина Дячук.
У минулому році завдяки підтримці обласної влади експозиція житомирського музею космонавтики була доповнена сучасними технологіями, які дозволяють по-новому розкривати історію підкорення космосу. Відтепер симулятор космічного шатлу «Еней» та окуляри віртуальної реальності, придбані за підтримки облдержадміністрації та обласної ради за понад 1 мільйон гривень є одними з найбільш популярних експонатів музею. Також у 2020 році музей отримав стереофонічну модульну систему «Висота» від Національної Академії наук Білорусі.
Ще однією важливою подією минулого року стало створення міжрегіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся», до якого увійшли зокрема Національний музей космонавтики ім. С. П. Корольова, Житомирська обласна державна адміністрація, Поліський національний університет, Державне космічне агентство України та інші наукові центри та заклади.
Також протягом минулого року, музей активно працював і на міжнародній арені. Проведено зустрічі з послами Білорусі в Україні та України в Білорусі, Пакистану, Бельгії, Куби, Латвії та Франції.