26 травня 1980 року було здійснено запуск КК «Союз-36» за програмою «Інтеркосмос». На борту було 2 космонавти: командир корабля Валерій Кубасов та космонавт-дослідник Берталан Фаркаш – перший космонавт Угорської Народної Республіки.
У старших класах школи Берталан Фаркаш зацікавився авіацією – пілотував планери та здійснював стрибки з парашутом. Потім навчався в Авіаційному училищі льотчиків та служив у винищувальній авіації Угорщини. Став найкращим пілотом частини. З березня 1978 р. готувався до польоту у космос в Центрі підготовки космонавтів ім. Ю. Гагаріна.
Валерій Кубасов закінчив Московський авіаційний інститут, літакобудівний факультет. Після закінчення інституту працював у ДКБ-1. Займався проектуванням марсіанського космічного корабля під керівництвом М. Тихонравова. З 1966 р. Валерій Кубасов у загоні космонавтів. Перший космічний політ здійснив у 1969 р. як бортінженер КК «Союз-6», другий – у 1975 р. як бортінженер КК «Союз-19». У третій політ відправився командиром корабля.
«Оріони» стартували 26 травня, а вже 27 травня їх зустрічали з хлібом-сіллю (коровай було зроблено з маленьких буханочок хліба, що входять до раціону космонавтів) мешканці орбітальної станції «Салют-6» – Леонід Попов та Валерій Рюмін.
За 7 днів на станції космонавти виконали велику кількість експериментів: «Інтерферон» (дослідження впливу космічного польоту на синтез інтерферонів в організмі людини), «Доза» (дослідження рівнів доз радіації), «Етвеш» (дослідження особливостей росту кристалів), «Біосфера-М» (дослідження природних ресурсів та навколишнього середовища) та ін.
3 червня Валерій Кубасов та Берталан Фаркаш на КК «Союз-35» повернулися на Землю. Космонавти були нагороджені званнями Героїв Угорської Народної Республіки, орденами, медалями та іншими відзнаками.
Підготувала провідний науковий співробітник Музею космонавтики ім. С.П.Корольова
Кулик Лідія