Зустріч з ветеранами - ракетниками

 

      4 грудня 2013 року у Музеї космонавтики ім. С.П. Корольова відбулася зустріч колективу музею з ветеранами ракетних військ, які проживають у Житомирі. Кожний з ветеранів понад 20 років свого життя віддав службі у ракетних військах стратегічного призначення, а саме у військових частинах, на озброєнні яких знаходились ракети Р-12.

Розроблена у Дніпропетровську під керівництвом Головного конструктора М.К. Янгеля 1959 року, ракета Р-12 була прийнята на озброєння Радянської армії, і на її основі й було створено новий на той час рід військ — ракетні війська стратегічного призначення. Саме ці легендарні ракети, розміщені на території Куби, зіграли вирішальну роль у мирному розв'язанні конфлікту між США та СРСР під час Карибської кризи 1962 року. 

У режимі круглого столу учасники зустрічі — ветерани-ракетники детально розповіли науковим співробітникам музею про основні етапи підготовки ракет до старту, систему керування ракети, умови зберігання ракет та ракетного пального, а також поділилися спогадами про найбільш напружені моменти в історії країни, коли ракети з ядерними боєголовками були приведені у повну бойову готовність.

30 років ракети Р-12 стояли на сторожі миру, охороняючи кордони держави. 1989 року, після підписання угоди між СРСР та США про ліквідацію ракет малої та середньої дальності, ракети були зняті з бойового чергування та демонтовані. Одна з них стала цінним експонатом Музею космонавтики ім. С.П. Корольова й вже 25 років знаходиться на зовнішньому експонуванні біля будівлі музею.