25 років випробування КТС „Енергія-Буран”

 

 

25-26 листопада у Музеї космонавтики ім.С.П.Корольова в м.Житомирі при підтримці Російського центру науки і культури у м.Києві пройшли заходи, присвячені знаменній даті в історії космічної науки і техніки – 25-річчю успішного випробування унікальної космічної транспортної системи „Енергія-Буран”.

На запрошення музею у заходах взяли участь льотчик-космонавт, командир загону космонавтів Центру підготовки космонавтів ім.Ю.О.Гагаріна, Герой Росії С.О.Волков, льотчик-космонавт, Герой України Л.К.Каденюк, який проходив індивідуальну підготовку як командир екіпажу КК „Буран”, голова громадської ради Державного космічного агентства України Б.О.Василенко, генеральний директор Аерокосмічного товариства України В.Є Васильєв, ветеран КБ „Південне”, учасник робіт по реалізації програми „Енергія-Буран” В.Д. Карпенко.

Гостям музею, науковцям, представникам засобів масової інформації був представлений новий експозиційний комплекс, присвячений випробуванню багаторазового КК „Буран”. До нього увійшли матеріали, передані музею НВО „Енергія” ім.С.П.Корольова, ДП „АНТОНОВ”, ДП „КБ „Південне”, ветеранами ракетно-космічної галузі. Науково-дослідна робота у цьому напрямку проводиться музеєм згідно угоди про співпрацю між Музеєм і Інститутом історії природознавства і техніки ім.С.Вавілова РАН.

У музеї відбулась прес-конференція. Із словами привітання виступили заступник Голови Житомирської обласної адміністрації В.Г.Куницький, заступник Голови міської ради О.Н.Бочковський, директор музею космонавтики І.Д.Дячук.

Глибокий інтерес у присутніх – журналістів, науковців, студентів Житомирського коледжу національного транспортного університету викликали виступи космонавтів, учасників програми „Енергія-Буран”. Адже незважаючи на те, що у 1993 році відбулось остаточне закриття програми, вона стала поштовхом для створення більш ніж 600 нових технологій, які і сьогодні представляють значний інтерес для науки і економіки.

Начальник Житомирського військового інституту ім.С.П.Корольова Державного університету телекомунікацій генерал-майор Ю.Г.Даник розповів про історію інституту і його наукову роботу, підкреслив значення досліджень у сфері історії ракетно-космічної техніки для сучасних проектів.

На завершення зустрічі гості передали у фонд музею цінні подарунки. С.О.Волков подарував предмети особистого космічного спорядження, мініатюрну книгу „С.П.Корольов”, знімок нашого міста із космосу, зроблений космонавтом під час польоту. Від Аерокосмічного товариства України музей отримав макет ракети-носія „Зеніт”, а від ветеранів КБ „Південне” – фото КК „Буран” у польоті.

Після прес-конференції Л.К.Каденюк і ветерани ракетно-космічної галузі зустрілись з курсантами Житомирського військового інституту ім.С.П.Корольова, а С.О.Волков виступив у Житомирському технологічному ліцеї, де йому вручили значок ліцеїста.

Космонавт Росії С.О.Волков у ході свого візиту відвідав Державне космічне агентство України, зустрівся з учнями Київської гімназії №36 ім.С.П.Корольова і активістами клубу мандрів „Патріот” (м.Житомир).

З гостями музею зустрівся мер м.Житомира В.М. Дебой, він розповів про підтримку Музею космонавтики ім.С.П.Корольова з боку міської влади і перспективи співпраці у сфері популяризації космонавтики і розвитку туризму.

Житомир – батьківщина засновника практичної космонавтики, генія, що проклав дорогу у Космос всьому людству – С.П.Корольова. Тому тут завжди будуть пам’ятати і шанувати космічну історію.