Для житомирських школярів зірки стали ближчими

 

     Відтепер у нашому місті діятиме перша і поки що єдина в Україні шкільна обсерваторія. Унікальна програма впроваджена на базі ЗОШ №8, яка віднедавна є добрим партнером нашого музею у реалізації спільних проектів. 

      Оснащена сучасним обладнанням, обсерваторія працюватиме не лише для учнів школи, але й для школярів міста. На базі школи діятиме міжшкільний факультатив з астрономії, виконуватимуться практичні роботи у рамках пошуково-дослідницької роботи Малої академії наук і навіть проводитимуться екскурсії для бажаючих.

     «Це дійсно втілення мрій. - сказала під час урочистої церемонії директор школи Наталія Лавриненко. - Сьогодні ми відкриваємо обсерваторію, а наші діти – двері у велику науку».

     Обсерваторія виникла не на пустому місці. На будівлі, де тепер знаходиться школа, тривалий час діяла вежа, яка використовувалась для пожежного спостереження. Згодом у ній розташовувався гравіметричний пункт. Тут вимірювали силу земного тяжіння для створення координатної сітки міста. А сучасні діти використовуватимуть вежу для спостереження за зірками та планетами. У цьому допоможе спеціальне обладнання.

     Найбільший телескоп має функцію самонаведення за допомогою вбудованого GPS модуля і призначається для спостереження за об’єктами далекого космосу. Він запрограмований на пошук до десяти тисяч сузір’їв. З телескопа одразу йде передача інформації на центральний комп’ютер обсерваторії і на комп’ютерний клас, який знаходиться у школі.  Другий телескоп – учнівський для спостереження поверхні Місяця, фаз Меркурія, полярних шапок Марса, кілець Сатурна та його супутників. Крім того, в обсерваторії розміщено міні-планетарій для спостереження проекцій зірок небесної сфери, ССD камера, мультимедійна дошка та проектор.

     Нам надзвичайно приємно, що такий складний проект був успішно реалізований школою. Адже її учні не раз виступали активними учасниками програм, які проводилися за ініціативи музею. Це і міжнародний конкурс «Яка прекрасна наша планета!», і проект «Європейська ніч учених», і фестиваль «Відкритий космос», який проходив у рамках Всесвітнього тижня космосу. А ось тепер школа долучиться до проведення конкурсу юних астрономів і астрофізиків імені Леоніда Грищука «Лабораторія Всесвіту». Другий тур, який передбачає виконання творчих завдань, якраз проводитиметься у 8-й школі. Адже тепер для цього є чудова база! А переможець, який посяде 1-е місце, отримає грошову премію Фонду імені професора Л.П. Грищука.