Космічний «Рубін»

19-03-2017
Народився Володимир Михайлович 16 березня 1927 року у Москві. Там закінчив 7-річну школу і вступив до 1-ї московської спецшколи військово-повітряних сил. Потім навчався у Борисоглібському і Батайському військово-авіаційних училищах, а з 1949 року почав службу військовим льотчиком-винищувачем. Саме у цей період свого життя Володимир Комаров познайомився зі шкільною вчителькою Валентиною, яка стала його дружиною, народила 2-х дітей і була поряд до кінця його життя.
Детальніше

До 80-річчя Валентини Терешкової

13-03-2017
Весною 1962 року у Зоряному містечку з’явилася група тендітних дівчат у військовій формі з погонами молодших лейтенантів ВПС. Їх було п’ятеро. Це був перший жіночий загін майбутніх льотчиків-космонавтів. Але лише одній із них судилося назавжди вписати своє ім’я у літопис історії космонавтики.
Детальніше

До 105-річчя з дня народження

06-03-2017
Борис Євсеєвич Черток (1912-2011) — талановитий учений та конструктор, один з найближчих соратників Сергія Павловича Корольова. Сина дрібного службовця з Польщі Господь нагородив талантом винахідника. І ще яким! Юнак починав працювати електромонтером на силікатному заводі і, не маючи навіть вищої освіти, зареєстрував свої перші винаходи. У 1936 році його призначили провідним інженером з електрообладнання літаків полярних експедицій, хоча на той час він ще не мав інститутського диплому.
Детальніше

Державному космічному агентству України – 25 років

06-03-2017
День 29 лютого 1992 року видався особливим. І не лише за календарем, де з'являється раз на чотири роки. У новітній історії України він позначений важливою подією – створенням Національного космічного агентства. У нинішньому лютому немає 29 числа, але є дата, яку відзначає Україна космічна, – 25 років заснування НКАУ ( нині - Державне космічне агентство України).
Детальніше

Космічний геолог

16-02-2017
До 45-річчя польоту АМС «Луна-20» В освоєнні космосу поряд із пілотованими космічними кораблями та орбітальними станціями широко використовуються автоматичні станції. Ретельна обробка експериментального матеріалу, отриманого від перших розвідників космосу, значно змінила існуючі теорії та уявлення про Землю та навколоземний простір. Першим об’єктом дослідження став Місяць і найважливішу роль у його вивченні зіграли радянські автоматичні міжпланетні станції серії «Луна».
Детальніше