Льотчик-космонавт В.О. Джанібеков

13-05-2017
(до 75-річчя з дня народження) Професія космонавта вже за визначенням передбачає певний набір особливих якостей, але є космонавти, які виділяються і серед цієї когорти героїв. Таким космонавтом, безперечно, є Володимир Олександрович Джанібеков – двічі Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації, який здійснив найбільшу кількість польотів у космос, і всі – у якості командира корабля. 13 травня 2012 року цьому найдосвідченішому льотчику-космонавту СРСР виповнилося 75 років. Чому ж саме йому довелося стільки разів літати в космос, виконувати найскладніші завдання, бути командиром п’яти космічних екіпажів?
Детальніше

Космічний «Рубін»

19-03-2017
Народився Володимир Михайлович 16 березня 1927 року у Москві. Там закінчив 7-річну школу і вступив до 1-ї московської спецшколи військово-повітряних сил. Потім навчався у Борисоглібському і Батайському військово-авіаційних училищах, а з 1949 року почав службу військовим льотчиком-винищувачем. Саме у цей період свого життя Володимир Комаров познайомився зі шкільною вчителькою Валентиною, яка стала його дружиною, народила 2-х дітей і була поряд до кінця його життя.
Детальніше

До 80-річчя Валентини Терешкової

13-03-2017
Весною 1962 року у Зоряному містечку з’явилася група тендітних дівчат у військовій формі з погонами молодших лейтенантів ВПС. Їх було п’ятеро. Це був перший жіночий загін майбутніх льотчиків-космонавтів. Але лише одній із них судилося назавжди вписати своє ім’я у літопис історії космонавтики.
Детальніше

До 105-річчя з дня народження

06-03-2017
Борис Євсеєвич Черток (1912-2011) — талановитий учений та конструктор, один з найближчих соратників Сергія Павловича Корольова. Сина дрібного службовця з Польщі Господь нагородив талантом винахідника. І ще яким! Юнак починав працювати електромонтером на силікатному заводі і, не маючи навіть вищої освіти, зареєстрував свої перші винаходи. У 1936 році його призначили провідним інженером з електрообладнання літаків полярних експедицій, хоча на той час він ще не мав інститутського диплому.
Детальніше

Державному космічному агентству України – 25 років

06-03-2017
День 29 лютого 1992 року видався особливим. І не лише за календарем, де з'являється раз на чотири роки. У новітній історії України він позначений важливою подією – створенням Національного космічного агентства. У нинішньому лютому немає 29 числа, але є дата, яку відзначає Україна космічна, – 25 років заснування НКАУ ( нині - Державне космічне агентство України).
Детальніше