Космос нас єднає

 

12 квітня відзначення Всесвітнього Дня авіації і космонавтики та Дня ракетно-космічної галузі України розпочалося з покладання квітів до пам’ятника академіку С.П.Корольову на площі його імені та до погруддя, встановленого біля музею, урочистого проходження військових. У церемонії покладання квітів взяли участь представники органів влади області та міста, громадських організацій, мешканці і гості Житомира.

На запрошення музею участь у святкових заходах взяв Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Тоічі Саката з дружиною. Після покладання квітів директор музею І.Д.Дячук запросила почесних гостей відвідати меморіальний будинок-музей С.П.Корольова та ознайомитися з експозицією “Космос”. На згадку про візит до музею директор подарувала їм виготовлений у музеї макет ракети Н-1 та українські сувеніри. У книзі Почесних відвідувачів пан Тоічі Саката зазначив, що, ознайомившись з музеєм, зрозумів, яким змістовним було життя С.П.Корольова і який неоціненний вклад зробив він у розвиток світової космічної галузі.

На День відкритих дверей, організований на честь свята, до музею завітало понад 5 тисяч відвідувачів — дошкільнят, школярів і студентів, людей дорослих і поважного віку, і, взявши участь у музейних заходах або просто оглядаючи музейні експозиції і виставки, кожен знайшов для себе щось цікаве, захопливе, несподіване.

З надзвичайним інтересом усі відвідувачі оглядали виставку дитячих малюнків «Космічний мікс 117240 (планета Житомир)», дивувалися фантазіям юних художників, милувалися їх майстерністю.

Відвідувачі збиралися і біля великого екрану, де протягом дня демонструвалися фільми з історії космонавтики, про життя і побут космонавтів на орбіті.

Привернув увагу відвідувачів і новий експозиційним комплекс, присвячений діяльності флагмана української і світової космонавтики ДКБ «Південне», якому напередодні Всесвітнього Дня авіації і космонавтики та Дня ракетно-космічної галузі України виповнилося 60 років, і з яким наш музей пов'язує довгорічна і плідна співпраця як у науковій сфері, так і у сфері популяризації космонавтики.

Подарунком для молодіжної аудиторії музею стала презентація авторської настільної гри створеної у рамках «Підкорюй космос у режимі offline», проведена науковими співробітниками музею Аллою Локтєвою та Лідією Кулик. Студенти, які мали можливість одразу ж пограти у цю гру, відзначили - гра цікава, захоплива, інтелектуальна, вимагає зосередженості і кмітливості, спонукає до поглиблення знань з історії космонавтики. Усі присутні підтримали ідею створення у музеї клубу настільних ігор. Після підбиття підсумків тут же оголошеного конкурсу на найкращу назву, гру за більшістю голосів вирішили назвати “Космотур”. Не обійшлося і без приємних сюрпризів — усі юні художники, чиї роботи були використані для оформлення елементів гри, одержали у подарунок чашки із власними малюнками.

28 команд — 140 молодих людей з усієї країни - об'єднав у нашому музеї “Космоквест”. Щоб відповісти на складні запитання квесту, його учасникам знадобилося знайти в експозиції і уважно дослідити чимало предметів, що в свою чергу давало нові знання, розширювало світогляд, збагачувало духовно.

Разом з музеєм космічне свято відзначив і сімейний центр «Острів розваг». Програма “Таких беруть в космонавти” була підготовлена спеціально для дитячої аудиторії. Зав.відділом музею І.О.Вишневецька розповіла дітям багато цікавого про космонавта №1 — Юрія Гагаріна, рідкісну і почесну професію космонавта. Продовженням розповіді стала демонстрація створеного в музеї відеоролика з елементами мультфільму, який діти переглянули з великим задоволенням. Кульмінацією свята став майстер-клас з виготовлення макетів ракет, який провів працівник музею А.А.Васильєв. Натхненно працюючи над складанням ракет, юні мрійники змогли відчути себе справжніми конструкторами, повірити у свої здібності і можливості. Макети ракет, виготовлені власноруч під керівництвом досвідченого майстра, діти взяли собі на згадку. Справжнім духом змагання за перемогу була наповнена і “космічна” вікторина, переможці якої одержали подарунки від музею - одноразові запрошення на безкоштовне відвідування музею, буклети та сувенірні “магнітики” з фотографіями музейних експонатів.